Ethernet Hub Hakkında

Başlatan robikod, 16 Aralık 2019, 10:48:19

taydin

Hub köhneleşmiş bir teknoloji artık. Bulabilsen bile ancak ikinci el, 10Base-T (10 MBit) hızında bulabilirsin. 100Base-T hub çok nadir.

Muhtemelen hub istemenin nedeni wireshark ile ağ üzerinde gözlem yapabilmek. Bunun için hub arama, bunun için "port mirroring" özelliği olan bir switch ara. Yönetilebilir switch'lerde bu özellik mutlaka oluyor, ve yönetilebilir switch derken de aklına binlerce dolarlık cisco'lar falan gelmesin. Birkaç yüz dolara alınabilen yönetilebilir switch'ler var.

Ben kendim HPE V1910-24G 24 port yönetilebilir switch kullanıyorum, fiyatı şu anda 1000 TL gibi. Gigabit ethernet olmayanını alırsan çok daha ucuz olur.

Ama birkaç yüz dolar da vermek istemiyorsan, şu seçenek de var: Elinde eski bir PC varsa ve o PC'ye üç tane ethernet kartı takabiliyorsan, o PC'ye linux kur. Linux ve o üç ethernet kartı 3 portlu, ileri seviyede yönetilebilir switch olarak gayet randımanlı çalışır.
Timur Aydın (mekatronik.org)

mufitsozen

Alıntı yapılan: robikod - 16 Aralık 2019, 11:26:12Bende bu yüzden arıyorum. Piyasadaki tüm unmanageged switchler hub olarak satılıyor. Hub nasıl bulabilirim onu arıyorum bir fikriniz var mı ?

tp-link tl-sg105e

Port mirroring kismi senin sorununu cozecektir.

Hepsi burada'da 170 tl
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

robikod

Yardımlarınız için çok teşekkürler. Çok faydalı oldu benim için.