Ethernet Hub Hakkında

Başlatan robikod, 16 Aralık 2019, 10:48:19

robikod

Ethernet hub özelliği gösteren bir cihaz arıyorum, ancak çoğunda ethernet switch ibaresi geçiyor. Hiç piyasada akılsız hub yok mu bilen var mı nasıl aramak gerekiyor ? Switch özelliği göstermeden bir porttakini diğerine aktarsın istiyorum

mufitsozen

Amaciniz nedir? niye boyle bir urun ariyorsunuz?
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

robikod

Alıntı yapılan: mufitsozen - 16 Aralık 2019, 10:56:28Amaciniz nedir? niye boyle bir urun ariyorsunuz?

Bir projemde kullanacağım. Birkaç switch, ve PC yi bağlamam gerekiyor. Ancak internette hep içerisinde switch kelimesi geçiyor. Tamamen hub arıyorum bir porta geleni sorgusuz sualsiz iletsin hiç bir şekilde switch özelliği barındırmasın. Ama bulamıyorum :D

ibocakir

Ethernet Hub = Unmanaged Ethernet Switch.

Sorgusul sualsiz aktarım istiyorsanız Unmanaged Ethernet Switch satın almalısınız.

mufitsozen

Alıntı yapılan: robikod - 16 Aralık 2019, 11:01:39Bir projemde kullanacağım. Birkaç switch, ve PC yi bağlamam gerekiyor. Ancak internette hep içerisinde switch kelimesi geçiyor. Tamamen hub arıyorum bir porta geleni sorgusuz sualsiz iletsin hiç bir şekilde switch özelliği barındırmasın. Ama bulamıyorum :D

ethernet switch'in yaptigi sual nedir? sizin uygulamanizi niye etkiliyor?

robikod

Alıntı yapılan: ibocakir - 16 Aralık 2019, 11:15:22Ethernet Hub = Unmanaged Ethernet Switch.

Sorgusul sualsiz aktarım istiyorsanız Unmanaged Ethernet Switch satın almalısınız.

Hublar, Unmanaged Ethernet Switch olarak mı geçiyor ? Kesinlikle bire bir aynıdır diyebilir miyiz?

mufitsozen

robikod

Alıntı yapılan: mufitsozen - 16 Aralık 2019, 11:23:19Hayir.

Bende bu yüzden arıyorum. Piyasadaki tüm unmanageged switchler hub olarak satılıyor. Hub nasıl bulabilirim onu arıyorum bir fikriniz var mı ?

ibocakir

@mufitsozen hocam ne farkı vardır Hub ile unmanaged ethernet switch'in ?

power20

Switch in Hubdan fazlası var eksiği yok. Acaba sorunun teknik detayı nedir?

bsenguler

Selamlar,
Anladığım kadarıyla ağ(network) çalışması yapıp, gelen giden paketleri yakalamak istiyorsunuz ama bu zamanda hub bulmanız neredeyse imkansız, ethernet anahtarlayıcıların(switch) en aptalı bile mac adreslerini tutar ve yayın(broadcast)(yapması gereken harici) yapmaz. Onun yerine şöyle bir şey yapabilirsiniz, 4 lü ethernet portu barındıran bir kart alıp, pfsense(benim tecrübe ettiğim) bir makinada hepsini köprü(bridge) moda ayarlarsınız, böylece hub işini yapmış olursunuz.

robikod

Alıntı yapılan: bsenguler - 16 Aralık 2019, 12:01:23Selamlar,
Anladığım kadarıyla ağ(network) çalışması yapıp, gelen giden paketleri yakalamak istiyorsunuz ama bu zamanda hub bulmanız neredeyse imkansız, ethernet anahtarlayıcıların(switch) en aptalı bile mac adreslerini tutar ve yayın(broadcast)(yapması gereken harici) yapmaz. Onun yerine şöyle bir şey yapabilirsiniz, 4 lü ethernet portu barındıran bir kart alıp, pfsense(benim tecrübe ettiğim) bir makinada hepsini köprü(bridge) moda ayarlarsınız, böylece hub işini yapmış olursunuz.

Aynen tavsiyeniz için teşekkürler bu şekilde deneyeceğim.

Ersin

Sen switch dediklerine bakma al kullan,hub özelliği vardır onlarda.

bsenguler

Alıntı yapılan: Ersin - 16 Aralık 2019, 12:09:51Sen switch dediklerine bakma al kullan,hub özelliği vardır onlarda.
Maalesef, keşke dediğiniz bir şey olabilseydi ama 2 cihazın çalıştığı katmanlar farklı, hub osi katmanı 1.seviyede çalışır, ethernet anahtarlayıcı ise 2.katmanda çalışır.

mufitsozen

Alıntı yapılan: robikod - 16 Aralık 2019, 11:26:12Bende bu yüzden arıyorum. Piyasadaki tüm unmanageged switchler hub olarak satılıyor. Hub nasıl bulabilirim onu arıyorum bir fikriniz var mı ?

eger gelen giden paketleri baska bir portdan alayim diyorsaniz bircok ethernet switchde port mirroring ozelligi vardir. Bunu kullanabilirsiniz.