Bozuk projeksiyon işe yarar mı?

Başlatan Andromeda, 16 Aralık 2019, 18:06:21

Andromeda

..bozuk parçanın adını manual de bulamadım ya..güç kartının şemasını koymamışlar sanırım..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Sozuak

Andromeda

.. telefonda  bakmak zor oluyor .. ben göremedim.. kaçıncı sayfada manuel de..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Sozuak

Manual de yok. Guc devresi bircok cihazda kullanilan ortak uretim devre. Baska yerden ogrendim.

Andromeda

..balast kartından(epey detaylı bir kart) 5 telli bir kumanda kablosu ana kontrol kartına geliyor..bunun işlevi aç kapa yapmak mı yoksa ışık ayarı gibi işlevler var mı?şunun için soruyorum...
bu kart ve lambasını iptal edip  yerine kendi ışık kaynağımı koyabilir miyim?

Sozuak

Cihazi kandirabilirsen neden olmasin. Bu tip lambalarda parlaklik ayari  pwm vs tekniklerle yapilamaz. Sadece parlak ve eko seklinde 2 kademe olur. Ayni tip lambayi kullanan medikal soguk isik kaynaklari da bile parlaklik ayari icin mekanik sistemler kullanilir. Eskiden cooook eskiden yan sanayi bile lamba yokken  bazi kisiler balast calisiyormus gibi lojik saglayip harici lambalarla durumu idare ediyorlardi. Yani evet yapilabilir. Diger kartlarin beslemelerini sagladiktan sonra biraz numara cekmelisin ki lambasi yaniyor sansin. Bu cihazlarda lamba yerine oturmazsa yada lamba kapagi kapanmazsa isik vermemesi icin switchler olur . Onlari da gerekiyorsa iptal etmeyi unutma. Bir de lamba isigina bakma ve sogutmasina dikkat et 

Andromeda

..o numarayı nasıl çekeceğim bilmiyorum ki.. :)
bu cihazda 3 kart var..
ana kontrol kartı
güç kartı
balast kartı

Andromeda

Şemada " lamp circuit" kısmında 5 wire ı göstermiş..
Lampen var mesela.. Ana kartdan balasta doğru bir ok gösterilmiş ve transistör var.. Bu uç ile lamba açılıp kapanıyor zannediyorum.. Lamplit ucu balastdan ana karta doğru.. Şemanın başka bir yerinde L ise "lamp on"..
H ise "lamp off" demiş..
Eğer güç kartının bozuk elemanını takıp çalıştırabilirsem ve ana kart sağlam ise bu yolla belki harici bir ışık kaynağı kullanılabilir..

Sozuak

Oralardan uygun olanlari h yapin zaten hepsi ayri kart olunca daha rahat.

MB_77

jack ma'dan çalışanlarına 20. yıl hediyesi konuya yakın. cep telefonu projeksiyon ve hologram
https://www.youtube.com/watch?v=cv1g_cEOdho