ısıtmalı lehim pompası

Başlatan yesilu, 12 Mart 2020, 19:07:48

yesilu

karttan parça sökmekte ya ben çok beceriksizim, belki de herkes zorlanıyor. pompa, örgü tel ne yaptıysam  2 bacaklı parçaları bile zorlanmadan sökemedim bu güne kadar. raslantıyla nette gördüğüm zd211 ısıtmalı lehim pompası bugün ulaştı, o kadar işe yarar bir şey ki paylaşmak istedim. geçmişteki uğraşmamın intikamını alır gibi oturdum bozuk bir laptop adaptörü üzerindeki parçaları tek tek söktüm, mucizevi bir rahatlığı var. bu konuda zorlananlara şiddetle tavsiye ederim. (reklam olarak algılamayın, yok öyle bir durum) .
EK: alet benim gibi amatörlere uygun, fiyatı 50tl. henüz emdiği lehimleri nasıl boşaltacağımı bulamadım. kullan at bir tasarım da olabilir.

ilyas KAYA

Filtresi tıkanmaya başlayınca tekrar tecrübelerinizi yazın  :)

cevat1

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 12 Mart 2020, 22:22:52Filtresi tıkanmaya başlayınca tekrar tecrübelerinizi yazın  :)

Gelişmişini kullanıyorum. Sorunsuz...

yas

Yıllar önce bende kullanmıştım. Lehimi mükemmel temizliyordu fakat toplamda 2 saat anca kullanabildim bir süre sonra rezistansı açık devre oldu. Tetiğe basılınca yay gücü ile pompanın vurmasıyla oluşan darbe sonucu sıcak rezistans hasar gördü sanırım.

uzaylivolkan

Bu videoda nasıl temizleyeceğin anlatılıyor

ilyas KAYA

Sıkıcı olanda zaten o. Sürekli temizlemek gerekiyor. Mekanik pompalar en azından her basma da temizleniyor yada bi kaç kez basınca temizleniyor. Eğer çok fazla söküm yapmayacaksam açmıyorum bile. Yine manüel takılıyoruz  :D