pirinter end pic to gprs

Başlatan murat79, 05 Ocak 2006, 16:59:39

murat79

arkadaslar  ben bir  progranmın  printer  e  yolladıgı  yazıyı  tamamı  ile  bir  text  e  cevirip  o  text  bilgiyide  gprs  modul  ustunden  internet  deki  bir  database  yazmak  istiyorum  bunu  nasıl  yaparım  bilgisi olan arkadaslardan  yardımlarını  bekliyorum  .

Aslında  ben  konuyu  kafamda  biraz  şekillendirdim  ama  nasıl  yaparım  bunu  orada  takıldım  şimdi  benim  dusuncemi  oncelikle  size  aktarayım  isterseniz .

şimdi  öncelikle  priterin  tx  kablosunun  arasına  bir  kablo  ile  girsem  daha  sonra tx  kablosundan  akan  bilgiyi  diyer  aradaki  kablo  ile  aynı zamanda  pic  e  aktarsam  buraya  kadar  tamam  diyelim ki  henuz  ondanda  emin  değilim  digelimki  printer  e  giden  tum  bilgiyi  bir  şekilde  eprom  yada  eepromda  tuttum  şimdi  bu  bilgiyi  bir  şekilde  kullanılır  bilgi  haline  dönüştürmem  lazım  bunun  içinde  binary  kod  karsılıgı  olan  text  karakterleri  ve  end of  text  ve  start of  text  bilgilenirini  algılasam  bu  satırlar  arasındaki  bilgiyi  gprs  modulle  sayfaya  post  etsem  diye  dusundum  ama  bu  şekilde  bu  sistem calısırmı yada  calıssa  bile  daha  kolay  yada  daha garantili  bir yolu  vardır  mutlaka  birde  bu  kurgu  su an sadece  kafamda  yani  bunu  kod a  dokmekte  biraz  sorun  olacak  benim  için  bu  kısımda  bana  ornek  kısa  kodlarla  yardımcı  olacak  arkadaslara  şimdiden  teşekkur  ederim  tabi  okuma  zahmetine  katlanıp  cevaplayamayan  arkadaslarada  şimdiden  teşekkurler  :)
------------------------------------------------------- Kim Ne Derse Desin Kim Ne Söylerse Söylesin  Sen Gel Ne Olursan Ol Yine Gel