Pic ve LCD ile 1-Wire logger...

Başlatan SLayraCkEr, 06 Ocak 2006, 04:28:00

SLayraCkEr

Merhaba,
Öncelikle yapmak istediğimden bahsedeceğim, bazı printer drum larında 1-wire iletişim yolunu kullanan chipler mevcuttur, bunlar genellikle tek yazımlık çiplerdir fakat yazılıp okunabilenleride var..

Fakat bazı sorunlara çözüm üretebilmek amaçlı benim kendi yaptığım 1-wire programmer ile ilgili chipin bulunduğu interface arasında olup bitenleri anlık olarak görmem gerekmekte..

İnternette sadece serial iletişimi okuyabilen bir lcd devre örneği bulabildim,
fakat 1-wire sadece TX/RX ve GND girişlerini fakat seçmeli olarak sadece out ve gnd ile işlem yapan bir iletişim yolu..
Benim bu iletişimi lcd panelde gösterebilecek bir projeye ihtiyacım var.

Yardımcı olabilecek veya bilgisi olupta paylaşabilecek birileri varsa minnettar olurum..

1-wire ile ilgili bilgi isteyen, programlama ve okumakta kullanılan interface ile ilgili basit örnek isteyen olursa gönderebilirim.

Şimdiden teşekkürler..

mcan

ground

Öncelikle hoşgeldin.. Yeni olduğun için bu şekilde anlatıyorum

Alıntı yapılan: "SLayraCkEr"Yardımcı olabilecek veya bilgisi olupta paylaşabilecek birileri varsa minnettar olurum..

Şunu söyleyeyim burası bir paylaşım bordu.. Zamanı ve bilgisi olan herkez bilgilerini paylaşıyor burada..

Yanlızzz...
Alıntı yapılan: "SLayraCkEr"1-wire ile ilgili bilgi isteyen, programlama ve okumakta kullanılan interface ile ilgili basit örnek isteyen olursa gönderebilirim.

Kişiye özel paylaşım gibi bir düşüncemiz yok.. Varsa bir bilgi herkeze verilir..

Forumu biraz gezerseniz demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz..

İyi Çalışmalar
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

Petek

Alıntı yapılan: "SLayraCkEr"Merhaba,
Öncelikle yapmak istediğimden bahsedeceğim, bazı printer drum larında 1-wire iletişim yolunu kullanan chipler mevcuttur, bunlar genellikle tek yazımlık çiplerdir fakat yazılıp okunabilenleride var..
Drumdamı toner kartuşunda mı? Bunu toner kartuşuna koyuyorlar (Lexmark) toner dolumunu önlemek için. O nedenle yazıcıyı ucuza veriyor, tonerden giydiriyor.
Alıntı YapFakat bazı sorunlara çözüm üretebilmek amaçlı benim kendi yaptığım 1-wire programmer ile ilgili chipin bulunduğu interface arasında olup bitenleri anlık olarak görmem gerekmekte..
Siz 1-wire programmer mı yaptınız? Yoksa 1-wire data logger mı?
Alıntı Yapİnternette sadece serial iletişimi okuyabilen bir lcd devre örneği bulabildim,
fakat 1-wire sadece TX/RX ve GND girişlerini fakat seçmeli olarak sadece out ve gnd ile işlem yapan bir iletişim yolu..
Benim bu iletişimi lcd panelde gösterebilecek bir projeye ihtiyacım var.
Biraz daha detalandırabilirmisin? Yani 1-wire haberleşmede hatta ne tür bilgi dolaştığını LCD ekranda görmek istiyorsun, öyle mi? Öyleyse, bulduğunuz 1-wire seri iletişimi okuyan lcd devre örneği işinizi görecektir (tabi okunan bilgi ekrandan taşıyorsa rs232 üzerinden uart bağlatısı daha uygun olur)
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein