Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

picbasic ve P16pro

Başlatan Mouss_T, 04 Şubat 2003, 00:16:22

Mouss_T

picbasic in yarattığı hex dosyalarını P16PRO kullanarak programlamak istiyorum
ama prorammer ı tanıtırken $target device falan filan bunun gbi şeyler yazmamı istio
yardımcı olurmusunuz
ve en büyük sorunum bu aralar P16PRo da hep şu sorunla karşılaşıorum
'programming failed  program adress 0186,,,,,,3FFF'
pic lerim bozuk olduğunu zannetmiom sorunuma bi çare bulursanız sevinirim

aster

Bu sorunu daha önce p16pro mejsajarında yazdık
cpu Pıı 333Mhz den büyük ise bu hatayıalman normal
p16pro.ini dosyasında en alta "ProgDelay " var bunun değerini hata kesilene kadar yükselt 60.128.150 vs birde verfy olayını iptal et
bu işlem sadece yazacagı adreslerde yavaşlama yapar boşlukları gene hızlı geçer
mpasm cevirisi hatasız ise program çalışır
programı göndermeden önce device yani pic seçimini yapman lazım
cofig i programda yazdıysan tekrar yazarken config istemez
programerin crack lı değilse bildir gönderelim
neticeyi bildir

Mouss_T

dos altında çalışan P16PRO nun reg file ı var elim de bu şekilde crackli oluo dimi ?
bi de picall un en son versiyonu var ama registered diil
hala aynı hatayı verio ne yapmalıyım
microcode studio nun ürettiği hex dosyanını algılamıo yoksa ben mi yanlış yapıom

murtaza

micro code da iconlardan birisi compile program şeklinde yazıyor(mouse üzerine gelince) orada yeni de herhangi bir isim yaz ..sonunda mpasm win(veya hangi programa asm'yi hex'e dönüştürüyorsan o programıseç..
sonra micro code da F9(compile) edince otomatik o programı kullanıyor..(mpasm win falan..)
Sağlığımızın kıymetini bilelim...

aster

P16pro sadece *.hex dosyasını pic e yazmak içindir.programeri tanıtmak için diyorsun, p16pro yu calıştırdıgında parelel port a kendi programeri baglı olmalı
bir hata olup olmadıgını ilk olarak F5,F6 read yaparak (pic takılı değilken) (boş (blank) demesi lazım)anlaya bilirsin crack lı ise file altında about tan veya pencere alt sağ tarafta kayıtlı değilse belirtir. deneme için basit kısa yazılmış programı gönder dene emin ol sonra kendi yazdıklarını gönder. prog delay ı denedinmi ? hata hangi aşamada oluşuyor ?

Mouss_T

çok saoolun sorunu hallettim
son pic de yaşadığım sorun benim BJT H bridglerin çaktiği fazla akım pici bozdu
DMOS H bridge kullanarak fazla akımı gerek kalmıyacak
Beyler PİCALL un reg file nı gönderebilcek birisi var mı
H-tech PİCC v8.01 PL3 activation code nu olmayan var sa göderebilirim

byka

Secgili Mouss_T  H-tech PİCC v8.01 PL3 activation code larını bana gonder board a upload edeyim olurmu
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

Mouss_T

lovefool die bi admın code U
PICC 8.01PL3

Serial HCPIC - 15346
First LOVEFOOL
Last DARK SIDE MOON
Key MDAPEIENHLHILDKHDHOBOEKABNEALJJC

code sorunsuz
beyler bide şunu sorucam MPlab ın hangi versiyonları Picc 8.01 pl3 ü desteklemio
daha doğusu MPlab 6,10  unu desteklio mu

Erol YILMAZ

Arkadaslar 8.01 PL3'un serial'ini denedim. Ve compile ettim. register edilmis kullanici olarak belirtilen ismi gosteriyor.  teşekkürler...