Flyback Trafo Sarımı

Başlatan bit01, 14 Haziran 2020, 11:49:24

bit01

Flyback tasarım denemelerimde kullanmak için deneysel amaçlı düşük güçlerde mesela 15w 20w vs flyback trafolara ihtiyacım olacak.

Misal 15w 1 adet trafo ihtiyacım olduğunda bunu nereden temin edebilirim ya da 3-5 tane saran trafocular var mı?
Adet azalınca maliyeti çok mu yükselir?

Yahut hazır flyback trafosu satılıyor mu?

Elde sarsam kaçak endüktansı, bobini, karkası, nüvesi vs. Yine zor olur herhalde.

pwr_24

Normalde yüksek frekans trafoları devreye özeldir. Yani siz hesaplar ve sararsınız. Ama hazır olarak aşağı yukarı sizin ihticınızı karşılayacak trafolar bulabilirsiniz.

https://www.signal.com.tr/urunler-trafolar.html
http://www.el-kom.com.tr/_2_3_SMPS_30W.html

Dediğim gibi en iyisi sizin kendinizin bulmuş olduğu sonuçlardır.

quarko

3-5 adet trafo yaptırmak istiyorsanız ihtimal varsa malzemeleri edinip kendiniz sarın. En azından tecrübe etmiş olursunuz.

Firma ismi vermek istemiyorum ama [bir bayan ismi ile başlıyor :)] Birkaç adet 48W flyback trafosu yaptırmak istedim. Ama anlaşmak ne mümkün. 5A/mm2 akım yoğunluğuna göre kablo kalınlıklarını hesap ediyorum, yok onu saramam. Yok o kablo kalınlığı elimde yok. O zaman elindekini söyle diyorum. Ona göre şununla sar diyorum. Sonra onunla sığmaz, elimde yeni gelen şu kablolar var diyor. En son bir cevap alamadım. Bakalım ne olacak, netice. Başarılı olabilecek miyim, bekliyorum :) :)
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

M.Salim GÜLLÜCE

Ulus Elektronik istediğiniz adet trafo sarar.
Ne istediğinizi net verileriyle ifade edebilirseniz...
Fiyat teklifi olarakta size dönüş yaparlar.
Ali beyle görüşebilirsinz.

quarko

Alıntı yapılan: Mehmet Salim GÜLLÜCE - 14 Haziran 2020, 23:21:20Ulus Elektronik istediğiniz adet trafo sarar.
Ne istediğinizi net verileriyle ifade edebilirseniz...
Fiyat teklifi olarakta size dönüş yaparlar.
Ali beyle görüşebilirsinz.

Ulus kalite olarak çok iyi ama fiyat olarak biraz yüksek maalesef. Ayrıca trafo başına dolarla kargo ücreti talep ekliyorlardı.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."