Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

rs485

Başlatan gonzotr, 19 Ocak 2006, 00:01:54

gonzotr

iyi günler
rs485 protokolünü kullanarak veri gönderip almaya çalışıyorum, göndermede bir problem yok fakat veri almaya çalışınca veri alamıyorum.
rs485_get_message olayının çalışan bir örneği var olan varsa elinde yazarsa sevinirim.

Petek

Alıntı yapılan: "gonzotr"iyi günler
rs485 protokolünü kullanarak veri gönderip almaya çalışıyorum, göndermede bir problem yok fakat veri almaya çalışınca veri alamıyorum.
rs485_get_message olayının çalışan bir örneği var olan varsa elinde yazarsa sevinirim.
Hocam soruyu eksik sormuşsun. Bu haliyle sana kimse cevap veremez.

rs485 bir protokol değildir. Sadece haberleşmenin taşıyıcı ortamıdır. Postanı uçakla göndermek yada gemi ile göndermek gibi. Protokol uart seri haberleşmesi, i2c, herhangi bir data clock vs. olabilir. Ona göre de gönderme ve alma rutinleri farklı olacaktır.

rs485 haberleşme yönünü değiştirdin mi? Değiştirerek okutmayı denediysen ve başarısız olduysan şunu dene. Yön değiştirmeden sonra bir delay koy ve tekrar dene (delay 20 ms. olabilir).
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

ahmet2004

Hangi işlemciyi kullanıyorsun.

gonzotr

Evet farkettim şimdi soryu cevap verilecek tarzı sormamış pek. bi örnek buldum zaten bi yerlerden halletim sorunumu. İlginiz için teşekkürler. Kolay gele sizlere...

Petek

bulduğun örneği ve çözümünü bizimle paylaşırsan seviniriz. Gün gelir başka ihtiyacı olan da faydalanır.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein