Smps trafosu İmalat talebi

Başlatan Mr.Thinking, 03 Şubat 2021, 10:09:41

Mr.Thinking

Ücreti mukabilinde, birkaç çeşit Özel smps trafo yaptırmak istiyorum.
Servisliğini yaptığım bir tv santrali sisteminin beslemeleridir. Bir servet değerinde arızalılar birikmiştir. Genelde trafoları arızalıdır. Trafolar yüksek ortam ısısı nedeni ile köpürmüş ve yeterli akım çekilemez şekilde deformasyona uğramışlardır.
İspanyol malıdır. İspanya ile şu sıralar üretim sorunu yaşadığım için ve komple besleme satın almamı talep ettikleri için çözüm olarak Türkiye de bu trafonun üretimini yaptırma yoluna gidiyorum.
Üretilmek istenen trafoların sağlam numuneleri gönderilecektir. Gerekirse beslemelerinde numunesi gönderilecektir.
Daha önce bir kaç trafo imalatçısına yaptırdım ama akım bakımından yeterli verimi alamadım.
Aramızda bu işi hakkıyla yapabilecek olanların buradan iletişime geçmelerini rica ederim.
Hakkı ne ise verilecektir. Yeter ki istenen akımlarda çalışsın. Başlangıçta yaklaşık olarak 60 adet yapılacaktır. trafolar 4 tiptir.
Trafo Deformasyonuna Örnek fotoğraf: Soldaki trafolar arızalı, sağdakiler orjinal yenidir.

ego=1/Knowledge

z

Trafolarin bozuldugundan eminmisin?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: z - 03 Şubat 2021, 11:34:30Trafolarin bozuldugundan eminmisin?
Hiç bir parça değişimi yapmadan sadece trafolar değiştirildiğinde sistem gerektiği şekilde çalışıyor.
ego=1/Knowledge

merve damar

Ben çinde farklı örnekler yaptırdım. Trafo sargı sayısı, güç, akım  bilgileri paylaştım. Ücretsiz numune sağladılar. Toplamda 30 adet trafo yaptırdım. Dilerseniz o firma ile de iletişime geçersiniz.  İstediğiniz detayı konuşabilirsiniz. Fiyat performans açısından biz memnun kaldık.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: merve damar - 03 Şubat 2021, 11:50:33Ben çinde farklı örnekler yaptırdım. Trafo sargı sayısı, güç, akım  bilgileri paylaştım. Ücretsiz numune sağladılar. Toplamda 30 adet trafo yaptırdım. Dilerseniz o firma ile de iletişime geçersiniz.  İstediğiniz detayı konuşabilirsiniz. Fiyat performans açısından biz memnun kaldık.

Orjinal ebatta yaptırmam gerekiyor. Sorun ederlermi acaba. Bir iletişim kurayım bakalım. Teşekkür ederim.
Gelen diğer mesaj ve  özel mesajları da tek tek değerlendiriyorum.
ego=1/Knowledge

merve damar

Rica ederim, zannetmiyorum, en azından numune alıp kontrol edersiniz. Hatta tüm detayları söyleyin endüktans değeri falan dahil.

rayman

Kendin sararsın bunda birşey yokki ? Açamadığın trafoları '' sıcak suda '' reçinesini erit ayrılıyor.. Ayrıca o trafoların yanması çok zor. En azından sana tiyo vereyim sağlam olan  ilen çıkardığın trafonun endüktanslarını karşılaştır. Eğer ince sargı varsa muhtemelen o yanmıştır.. Yok yapamam dersen hepsini sök ücret karşılığında tek tek sararım ben onları ama sende yaparsın ..

JOKERAS

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: rayman - 03 Şubat 2021, 14:46:27Kendin sararsın bunda birşey yokki ? Açamadığın trafoları '' sıcak suda '' reçinesini erit ayrılıyor.. Ayrıca o trafoların yanması çok zor. En azından sana tiyo vereyim sağlam olan  ilen çıkardığın trafonun endüktanslarını karşılaştır. Eğer ince sargı varsa muhtemelen o yanmıştır.. Yok yapamam dersen hepsini sök ücret karşılığında tek tek sararım ben onları ama sende yaparsın ..
Peki kullanılan telin özelliğini nasıl belirleyeceğiz. Bildiğim kadarıyla emaye teller bile farklı kalite ve özellikleri taşıyorlar.
ego=1/Knowledge

rayman

Emaye B sınıfı  kullanacaksın. Bu telin  özelliği  yumuşak  ve üzerindeki  emayenim  çok fazla  ısıtmadan üzerindeki  kalın  üzerine  lehim yapabilmen. Biraz pahalıdır.  Yani yapmaya  değerse uğraşmak  lazım.

sezgin

Trafoda termistör var mı bazen termistör zarar gördüğü için de trafo açmayabiliyor. Yine dedikleri gibi sağlam ve arızalının direnç ve endüktansını ölçüp kıyaslayın.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: OG - 04 Şubat 2021, 10:45:17Belki 2 senedir görüşmedim, bilemiyorum.
Arkadaş şimdi geri döndü. Elektronikçi bir arkadaş ama smps ile uğraşmayan biri. Bir yanlışlık olmasın.
bir dönem oda smps trafosu aramış biryerlerde.
ego=1/Knowledge

OG

:D
Afedersin, aynı numarayı paylaştığım başka bir arkadaş

MHz Mehmet Bey
0 543 235 75 57
0 216 466 81 86  (değişmediyse)

Bu numara babasının idi, Karaköy de ferrit göbek satıcısı
+90 532 513 84 94
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: OG - 04 Şubat 2021, 10:55:03:D
Afedersin, aynı numarayı paylaştığım başka bir arkadaş

MHz Mehmet Bey
0 543 235 75 57
0 216 466 81 86  (değişmediyse)

Bu numara babasının idi, Karaköy de ferrit göbek satıcısı
+90 532 513 84 94
Evet. Mehmet Bey ile iletişim kurdum. İş ile ilgili bilgileri whatsapp üzerinden paylaşıyoruz. Teşekkür ederim @OG
ego=1/Knowledge

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: JOKERAS - 03 Şubat 2021, 15:00:17http://www.epcoelektronik.com
Bu firma ile gürüşün.
Bu arkadaşlar direk kaç tane diye sordu. 60 deyince aylık mı 60 dediler. bende hayır tek seferlik dedim. Tek seferlik yapamıyorlarmış.
ego=1/Knowledge