pic kullanarak bilgisayarla iletişim nasıl olur

Başlatan ismetelk, 23 Ocak 2006, 12:35:56

ismetelk

@ftsahin
@mert3162
öncelikle ilginiz için teşekürler arkadaşlar.
@ftsahin
hocam dediklerinden biraz bişeyler anladım hatta konu hakkında bilgim olmadığından ağzım açık okudum yazdığın programı indirdim ama çalışmadı galiba delphi olmadığından. onu yükleyip tekrar denerim. ama diyelimki dediğin gibi iki resim arasındaki farkı bulduk  bilgisayar kapalıyken yada açıkken intrnetten gelen bu bilgileri ayıklayıp seri porta aktarabilirmiyiz çünki bu imkansızsa boşa uğraşıyoruz demektir  bu münkünse doğru yolda ilerliyoruzdur. yardımlarınızın devamı için sabırsızlanıyorum tekrar teşekürler.

mert3162

slm programın bende indirdim hata weriyor eğer iki resmi karşılastırabiliyorsak paralel porta yada seri porta bilgi gönderilebilir bununla ilgili komutları www.delphiturk.com adresinde 1 yada 1.5 sene önce görmüştüm yani resimler iyi bir şekilde karşılastırılırlarsa olabilir hatta paralel porta deilde mail atsın istersen o bile yapılabilr mesela iki resimkarşılastı sonuc farklı ise mail gelir hesabına bazı mynet gibi mail siteleri üyelerine mail geldiğinde cebine msj gönderecek sistem yapıyorlar hem böylece elektronik devre yapmamış olursun

ayrıca bence mail geldiğinde cebe  msj gelmesi bence cok guzel bir fikir

yani istediğin adreslerden mail geldiğinde beni msj la uyar seceneği war buraya tel nonu şifreni giriyorsun san afatura ediliyor
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

ftsahin

Programa fark bulmayı anlatabilirsek seri porttan bilgi gönderme kısmı nispeten kolay olur. Aslında o kısmı hazır ama programa dahil etmedim. Şimilik  önemli olan grafik işlemleri. Program çalışmıyorsa eksik olan dosyayı göstermiş olması lazım. VCL50.BPL gibi bir dosya olabilir. Eksik olan dosyayı internette arayın belki bulursunuz.

mert3162

ben daha öncede dediğim gibi mail  gelmesi halinde cepe bildiren sistemi tavsiye ederim eger cıkış alarak herhangibi bi aleti

ÇALIŞTIRMAYACAKSA mailden cepe msj hem kolay hemde ekonomikolur
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan