Cin mali LCD ekranli isi hayarli havya hakkinda

Başlatan z, 14 Kasım 2021, 10:08:52

z

Cin mali, 80w gucunde, uzerinde LCD ve 3 butonu olan kalem havyalari bilirsiniz.

Iki mavi butonu bir de kirmizi butonu var.

Mavi butonlarla sicakligi artirip azaltabiliyoruz. Kirmizi butonun On/Off haricinde bir ozelligi daha var fakat anlayamadim.

Kirmizi butona kisa sureli basip birakirsaniz ordan da sicaklik ayari cikiyor.

Fakat bir turlu islevini ve etkisini cozemedim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

forsa1975

Hocam hızlıca basınca santigrad ile fahrenayt değişimi yapıyor. Başka özellik göremedim.

power20

2 buton tamam da 3 butonlu olanı hiç görmedim. Buton israfı gibi

forsa1975

Alıntı yapılan: Kılıç - 15 Kasım 2021, 00:12:512 buton tamam da 3 butonlu olanı hiç görmedim. Buton israfı gibi

Kırmızı buton çok kullanışlı. Nadir de olsa evde havya kullanırken havyanın sürekli sıcak olması beni rahatsız ediyor. Çocuklar için tehlikeli olduğunu düşünüyorum. İşime ara verdiğimde fişi çekmeden kapatabilmek güzel.

z

Alıntı yapılan: forsa1975 - 15 Kasım 2021, 00:06:11Hocam hızlıca basınca santigrad ile fahrenayt değişimi yapıyor. Başka özellik göremedim.

Bendeki biraz farkli o zaman.

Kirmiziya basip cekince ekranda °C yanip sonmeye basliyor. Mavilerle 1 er derece artirip eksiltebiiyorsunuz hatta negatif degerler de verebiliyorsunuz.

Fakat bunun havya sicakligina hic bir etkisi yok.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhendisbey

Bunu kalibrasyon olarak koymuşlar ama saçma bir kalibrasyon. Eğer havyanız 220 derece yerine ölçütüğünüzde 235 derece çıktığında ekrandaki değeri 15 derece eksiltmek için kullanıyorsunuz. Bu durumda 220 dereceyi tutturmuş oluyorsunuz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.