MIT APP tel no ogrenme

Başlatan z, 30 Kasım 2021, 20:14:16

z

MIT App ile uygulamanin calistigi telefonun tel numarasini ogrenmek istiyorum.

Yontem bilen var mi?

UID ihtiyacim var.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

power20

Telefonun kendi numarasını SMS göndermeden, çağrı yapmadan doğrulamak imkansız gibi.

Telefona ait sabit ID kullanımı (Mac adresi gibi) yeni Android sürümlerinde hoş karşılanmıyor. yasak sanırım.

Bunun yerine, format ile silinen telefona özel tanımlayıcı Android ID kullanılır. App inv. ile bunu algılamak kolaydır

z

Format ile silinen derken ustundeki isletim sistemi silinmis ve yeniden yuklenmis mi demek istiyorsun?

power20

Android ID, fabrika ayarlarına dönüş ile siliniyor. İşletim sistemi yeniden yüklenmiş ise zaten silinmiş yeni id oluşturulmuştur

Telefonda birden fazla kullanıcı varsa bunların Android ID leri farklı oluyor. Diğer kullanıcıya da lisans gerekir.(sattığınız program varsa)

z

Google Play accountum kapanmis. Yeni bastan account acmak istemiyorum ve alternatif kendimin yonetecegi bir yapi kurmak istiyorum.

App icin key ureteyim diyorum. Uretecegim key o telefon uzerindeki app da ise yarasin.

power20

Google Play acount kullanmadan apkyı zip içinde sitenizden dağıtabilirsiniz.

Zip içinde olması telefona indirirken kolaylık sağlıyor. güvenlik uyarısı için.

Programın about kısmında Android id den üretilen bir id görünür. Key girme kutusu bulunur.  Key girilirse bir şeyler kaydedilir. Kaydedilen bilginin doğruluğu  sonradan ve yavaş olarak teyid edilir. Dakikada 1 bit ?

yas

İşinize yarar mı bilmiyorum, USSD kodları ile öğrenme imkanı var *101# tuşlarsanız hattın numarası ekranda görünecektir. MIT ile yapılabilir mi bilmiyorum (tamamen yabancıyım) AT komutlarla aşağıdaki şekilde numara istenilebilir.
AT+CUSD=1,"*101#",13

power20

*101# çevirince kullandığınız hattın numarası... şeklinde popup çıktı. Bunu okuyabilirsek işlem tamamdır.

https://puravidaapps.com/telephonymanager.php
Alıntı YapReturn the device phone number (MSISDN).
....
Note: This is no guaranteed solution, because the phone number is not physically stored on all SIM-cards, or broadcasted from the network to the phone. This is especially true in some countries which requires physical address verification, with number assignment only happening afterwards. As workaround you always can use this solution.
Başka:
https://puravidaapps.com/phonenumber.php