DC-DC Switching Regulator Alternatifleri (Inverting ve Non-Inverting)

Başlatan DieHardMetalHead, 05 Aralık 2021, 23:51:13

DieHardMetalHead

Merhabalar arkadaşlar,

Ufak bir projem için pozitif ve negatif çıkışı aynı anda verebilen TPS65131 çipini kullanıyordum. Ancak çip sıkıntıları yüzünden hiç bir yerde stok bulamadım.

2A civarında akım sağlayabilen -15V,+15V gerilim uygulayabilen dual rail switching regulatör tavsiyeniz varsa açığım. Switching regülatör olması proje için önemli. İlla tek çip olması gerekmiyor LM317 Pos Reg ve LM337 Neg Reg gibi iki çeşidi bulunan regulatörlerde uygundur.
Murat Arslan - BŞEÜ - EEM

DieHardMetalHead

Merhabalar,

Herhangi bir yanıt gelmedi ancak PCB'lerinizi çinde ürettiriyorsanız üreticilerin assembly servisinde sunduğu stoklara bakabilirsiniz. İhtiyacım olan çipi bu şekilde buldum. Bilginize.

z

PCB urettirdin ve pcblerle birlikte bana su ciptende yollayin mi dediniz?

Adamlar da tamam mi dedi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fide

Alıntı yapılan: z - 12 Aralık 2021, 18:53:02PCB urettirdin ve pcblerle birlikte bana su ciptende yollayin mi dediniz?

Adamlar da tamam mi dedi?

@z hocam PCB üretenler assembly yani kart dizme hizmeti de veriyor. Part list gönderip gerekli malzemeleri bildiriyorsunuz. Kılıf, malzeme ismi özel kodu varsa vesaire belirtiliyor. Adamlar dizip gönderiyor. Tabiiki ücreti mukabilinde.
100 kart, 30 komponent (15th, 15smd malzeme) kart başına 4,9 dolar
1000 kart için 0.9 dolar

Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

z

Ucreti karsiliginda dizgi yaptiklarini biliyorum da dizgi yaptirmayip su malzemeden de 10 tane gonderin diyebiliyorsak iyi olurmus.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

DieHardMetalHead

Ustam onu denemedim, ama öyle bişe olsa bile değmez bence. Digikey'de lead time'ı 54 hafta olan ve çinli pcb üreticilerinde stoğu olan çoğu çip 10 katı fiyatına satılıyor. Aradığım çipte fiyat orijinale yakındı ancak devredemdeki diğer çipler çok çok pahalıydı. Sonuç olarak yine pcb'yi ürettiremedim.