LDR devresi

Başlatan Atima, 29 Ocak 2022, 14:41:16

z

Boyle bir sey olabilir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Atima

ne yapsam olmadıı, en son arduino kullanıcam ama maliyetli olucak..

Sozuak

LDRyi tristörün Gate ile gnd arasına koyup transistörü de kaldırsak. Işık kesilince aktif olmayacak mıydı bu devre.

SB7

@z böyle bir test yaptım. Çıkışın 1/0 durumu için LDR ve R3 ve R4 ile oynanabilir. Reset için de bir buton ekledim. Tamamen teorik oldu uygulamada nasıl olur bilemedim.

-SB7

mg1980

İki kontaklı role bulabilirseniz, kontağın biri üzerinden mühürleme yapabilirsiniz..

z

Alıntı yapılan: Sozuak - 31 Ocak 2022, 00:12:21LDRyi tristörün Gate ile gnd arasına koyup transistörü de kaldırsak. Işık kesilince aktif olmayacak mıydı bu devre.

LDR yi ideal anahtar gibi dusunme belki olurdu ama su anki hali bile hos degil.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Sozuak

Vakti zamaninda kullandim ogrenciyken ugrasirdim o zamanlar boyle alengirli arduinolar raspberryler yoktu. O kadar da kotu degildi diye aklimda kalmis. Guzel gunlerimiz olmustu kendisiyle.

Atima

Alıntı yapılan: SB7 - 31 Ocak 2022, 00:27:31@z böyle bir test yaptım. Çıkışın 1/0 durumu için LDR ve R3 ve R4 ile oynanabilir. Reset için de bir buton ekledim. Tamamen teorik oldu uygulamada nasıl olur bilemedim.

aysını denedim ama trasistörler ile olmadı. entegreleri alıp denemeyi düşünüyorum.