CIC İşitme Cihazı için Amplifikatörünü ve Hoparlörünü Arıyorum

Başlatan Epsilon, 03 Haziran 2022, 17:12:15

Epsilon

Fotoğraftaki Kanal içi işitme cihazı sabah takıldığında çalışmadı.
Benzerini kit halinde yurtiçinde bulabilirmiyim.Eğer uygun fiyata bulabilirseme extra  hoparlörünüde alabilirim.Hoparlörü sağlam sanırım bir omaj değeri gösteriyordu.
Birkaç ay önce Çinden kanal içi işitme cihazı almıştım 400 tl ye gelmişti benzer model kullanım olarak çok kötü değil ancak bu model biraz daha iyisi.

Ayrıca işitme cihazı konusunda bilgili arkadaşlar varsa bu kulak içine sıkılıp kalıbı çıkarıan silikonu yurtiçinde nerede bulabilirim .Birde üst kapağı yapıştırmak için ne kullanılıyor.Japon yapıştırıcı uygun olmaz sanırım
Özetle bu konuda biraz temel bilgi de rica ediyorum

Cihazın fotoğrafı

Güncelleme :
Konu çözüldü Hoparlörü arızalanmış

kudretuzuner

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun diyeyim. Her ne kadar sorun çözüldü ise de uzun süre cihaz kullanan biri olarak tavsiyelerim olacak. Kulak içi cihazların ön filitreleri çok çabuk tıkanmaktadır. Zaman zaman değiştirmek gerekiyor. Kulak üstü cihazlar bana göre daha kullanışlı (halen iki kulağımda var)zira tüm ekipman bir yerde, hortum ve kulak içi kalıp ile ses direk kulak yoluna  iletilmektedir. Filitre sıkıntısı yoktur. hortumlar temizlenmektedir. Kulak içi ölçü alınan malzemenin adı diş hekimliğinde kullanılan ölçü maddeleridir. Linkini aşağıda verdim. Yalnız burada bir sıkıntı var ki kendi kendinize ölçü alamazsınız. Bilen birinin ölçü alması gerekir zira ölçünün kulak içine fazla verilmesi hatta kulak zarına baskı yapıp malzemenin kemikler bölgesine geçmesi olasıdır ve başınıza iş açar. Ölçü maddesi ünivarsal olup medikaldir diğer işlerde de kullanılabilir.                                                                                         https://www.google.com.tr/search?sxsrf=ALiCzsZOQLOwnwQjHCo22HVN7N1qOo1qKw:1654352068355&source=univ&tbm=isch&q=optosil+xantopren&fir=MBRSqxwk6UWW3M%252CM37QoRbOY1SXRM%252C_%253B-PWF4ICRI-nfbM%252Cy4eNtsNq3j9aZM%252C_%253Bs73vQlvgCo0MkM%252CXFqRV-5U5aXH_M%252C_%253Bg_bF75GG4SY3uM%252ClRN8sFpEwzxx2M%252C_%253Br01jdDzBx_Y2DM%252CBAcP6eylEUn3AM%252C_%253BaXBLFUjt6vmBcM%252CRi44hi8mLNt8VM%252C_%253B_bARqZqhkjvlgM%252CRqzytphnC6sm1M%252C_%253BZygOD2W31a_YPM%252CSYGG8RjK6jc8jM%252C_%253Bmh0o6J3G333xTM%252C3roPQe1J3NLhYM%252C_%253BxpuOWet9kzAxjM%252CqNm8EYK_xnlRDM%252C_&usg=AI4_-kTEbgJSI0RhDE2Je6mlpcxkQqmeQA&sa=X&ved=2ahUKEwjgkPja_ZP4AhWjR_EDHXIjAv8QjJkEegQINxAC&biw=1280&bih=657&dpr=1

Ölçü ve kalıp işleri için daha detaylı bilgi için 0(505) 343 21 35
Amatör

Epsilon

Hocam çok teşekkür ederim çok kritik ve önemli detayları izah etmişsiniz
Ellerinize sağlık.
Ben olsam kanal içi kullanmam ama görülmemesi istendiği için onu aldık.

Bu silikon kişiye özel hifi kullaklıklar içinde olabilirmi acaba?
Birde bu malzemeyi son kullanıcı da satın alabilirmi  genelde siz bulamazsınız falan deniyorda o yüzden sordum.Birde bu UV ile kurleşiyor sanırım değilmi?

kudretuzuner

Bu konu benim mesleğimin dışında lâkin biz diş hekimliğinde kullandığımız malzemelerin aynısı kullanılmaktadır.UV ile sertleşen malzeme ayrıdır, kemik gibi olur sertleşir. Optosil ise yumuşak dokuların (Ağız içinin damak)negatifini almak için kullanıyoruz. Bu malzeme medikal silikondur. Önce bir kalın base malzemesi var cam macunu gibi katalizörü ile karıştırılıp uygulanan yerin KABA negatifini verir. Sonra xantropen daha akıcı bir malzemedir ve bu kaba ölçünün içine aktarılır tekrar ölçü alınır. Bu safhadan sonra en ince detaylara kadar kalıba çıkar. Bu kalıba sert alçı dökülür ve materyalin bire bir ölçüsü elimizde olur. Bu pozitif kalıp üstünde yapılması gereken mum ile işlenir ve alçı kalıplanır. Sıcak kaynar su ile alçı kalıptan mum uzaklaştırılır yerine mumun negatifi kalır buraya da vakum ile dış kulak kepçesini kavrayan yumuşak akrilik tepilir tesviya edilir ve uygulanır. Biz bu işleri takım dişler için yapardık (artık emekli oldum) Takım dişlerde sert akrilik çocuklara takılan telli apareyler için ise yumuşak akrilik kullanılmaktadır.
Amatör