Tv kumandası basma sorunu hakkında

Başlatan wtrk, 28 Ağustos 2022, 21:44:47

BC337

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 28 Ağustos 2022, 23:14:5830 lira verip yenisini alın. Ne yaparsanız yapın daha ucuz yada kesin çözüm olmayacak hep daha fazla ödeyeceksiniz hemde sinir katsayıniz yükselecek. Vestel kumandası olan birinden emanet alıp deneyin eğer vestel kumanda çalıştırır ise seg olarak değil vestel olarak alın çünkü daha kaliteli oluyor.

ayne kesinlikle katılıyorum  başkanım doğru  söylüyor...
eskisi  olmayanın yenisi  olmazmış... ::ok

JOKERAS

Kumanda bozulduğu zaman heleki Karbon Boyalı lastikler aşındığı zaman onu Direkt olarak
çöpe atın ve yenisini alın.Akıllı,Deli kumanda falan filanda uğraşmayın.
Kumanda PCB  veya Latsiklerini Aleminyum Folyo yapıp kullanmak işe yaramaz.
Zira bir Zaman sonra O folyolar düşer.Ve en önemlisi Folyo ile tamir edilmiş Kumandalara Pil dayandıramazsınız.Çok çabuk Pil bitirir.

wtrk

Netice itibari işe iki alternatif çıktı. Bir grup arkadaş  yenisini almamı, bir başka grup ise alüminyum folyo ile tamir etmemi tavsiye etti. İkisini de deneyeceğim. Bir tane yedek alacağım paralelinde mevcutta ise alüminyum folyo ile tamir yapacağım. Ama önceliğim tamir, eğer hızl pil bitirme durumu vs varsa yedeği alırım..
NoBody Can Stop Me!!!!!

z

@JOKERAS

Pil tuketimi ile aluminyum folyonun ne alakasi var?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

wtrk

Alüminyum folyo yaptım süper oldu, alüminyum folyo kendinden yapışkanlı ancak zamanla çıkar diye altına Japon yapıştırıcı yaptım , hakikaten süper çekiyor.
NoBody Can Stop Me!!!!!

z

Yapistiricilar ise yaramaz. Silikon kullanmaniz gerekirdi. Siyah renkli Dayson'dan (marka) sasmayin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: wtrk - 30 Ağustos 2022, 22:25:49Alüminyum folyo yaptım süper oldu, alüminyum folyo kendinden yapışkanlı ancak zamanla çıkar diye altına Japon yapıştırıcı yaptım , hakikaten süper çekiyor.

Yarin bir gün düşecek kendi kendine basmaya başlayacak. Bu hikayenin sonunda o kumanda duvarda parçalanmistir hep 😁

JOKERAS

Alıntı yapılan: z - 30 Ağustos 2022, 21:47:51@JOKERAS

Pil tuketimi ile aluminyum folyonun ne alakasi var?

Özellikle eski tip kumandalrın Lastiklerin üzeri Karbon Dirençtir.Ayrıca Pcb Kontaklarıda Karbon dirençtir.Padler Karbon Direnç ile Kısa devre edilir.Hatta bazı Kumandaların Pcb yolları bile Dirençtir.Bu sayede PullUp veya PullDown hatları Direkt kısa devre yerine düşük
değerli 50-100Ohm gibi Dirençle Kontak sağlanmış olur.Pil Tüketimine oldukça etkilidir.
Bu denenmiş her tamirci tarafından bilinen bir durumdur.

Bir Yapı inşa edilirken en verimli şekilde İnşa edilir.Bir yapının çalışıyor olması
Verimli olduğunu göstermez.En verimli halde çalışması istenir.Heleki Pilli bir uygulama ise bu.
Araba,Kepenk,Kapı Kumandalarında ki Swicler yanıltmasın.Bu kumandaların Kullanım sıklığıyla Tv kumandasının Kullanım sıklığı arasında Belki onlarca Kat fark var.