Android Studio kurulum Dizinindeki Türkçe karakter Sorunu

Başlatan Mr.Thinking, 31 Ağustos 2022, 10:43:17

Mr.Thinking

Android Studio kurulum Dizinindeki Türkçe karakter Sorununu nasıl aşıyorsunuz?
Youtube cmd ile ilgili bir çözüm var ama işe yaramadı. cmd ile çözümde kod dizininde oluşturulan sanal klasörü kurulum aşamasında göstermiyor.
Başka bir çözüm önerisi olan var mı?
ego=1/Knowledge

esensoy

Ben hiç bir yerde Türkçe karakter kullanmayarak bu sorunla karşılaşmamayı sağlıyorum.
Dropbox vs de de sorun oldu bir kaç kere, tavsiyem kullanmamanız
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: esensoy - 31 Ağustos 2022, 11:13:35Ben hiç bir yerde Türkçe karakter kullanmayarak bu sorunla karşılaşmamayı sağlıyorum.
Dropbox vs de de sorun oldu bir kaç kere, tavsiyem kullanmamanız
Pc ye format atmak istemiyorum. Çok iş çıkacak o zaman. Pc adında türkçe karakter olduğu için sorun çıkarıyor bu arada
ego=1/Knowledge

power20

PCye format atmak yerine virtual box üzerine yeni windows kurulabilir veya  ana bilgisayarda paralel windows yapılabilir. mevcut olan windows yanına boş bir partition açalım. oraya sıfır windows 7 kuralım 30 dakika sürer. açılışta hangi windowsun açılacağı seçiliyor. windows7, windows10, windows7 temp, kurtarma Windowsu, Karanlık işler Windowsu... ..
Windowsları seçmek ve ayarlamak için BootICE kullanılır. Aktif partition üzerindeki BCD ayarlanacak.
Windows seçme menüsü ve kayıtları aktif partition üzerinde bulunur. Oradaki BCD seçilir. ilk partition üzerinde windows 7 var diyelim bunun yanına WindowsDeneme partition açalım oraya yeni windows kuralım.

Bu işlemler bahsettiğim kadar kolay değildir. Yanlış işlem olursa bilgisayar açılmaz. USB bellekten açmak gerekir.  panik durumunda Tüh hepsi gitti diyerek yeniden format atılır fakat sağlam olan windows da silinmiş olur.  Bölümleri Windows üzerinden ayarlamak için Partition wizard 9 yararlıdır.

kimlenbu

Kuralı çok olduğu için hatırlamıyorum ama c:\türkçe\andorid studio yerine direkt kök dizine kurmak için seçenek çıkmıyor mu ? c:\android studio gibi ?

Bazen Türkçe Kullanıcı\AppData altına da veri yazıyor o zaman sıkıntı çıkar. Kullanıcı adı değiştirmek mümkün mü araştırmak lazım.

power20

kullanıcı adı değiştirmek yerine yeni kullanıcı oluşturulabilir. Yönetici yetkisi verilir. ayrı oturum açılır. studio vs kurulur  5dk

https://support.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-da-yerel-kullan%C4%B1c%C4%B1-veya-y%C3%B6netici-hesab%C4%B1-olu%C5%9Fturma-20de74e0-ac7f-3502-a866-32915af2a34d

Mr.Thinking

Şöyle bir yöntem buldum. Yaptım ve çelıştı. ama başka bir sıkıntı çıkarmı bilmiyorum.
ego=1/Knowledge