UNI-T UTP1310 Güç Kaynağı

Başlatan Cemre., 21 Eylül 2022, 09:09:10

Cemre.

Merhaba,

UNI-T UTP1310 model güç kaynağını, masa başında PC'de yazılım geliştirme yaparken üzerinde çalıştığım ürünü beslemek için satın almayı düşünüyorum. Bu ürünü daha önce kullanıp yorum yapacak olan var mı acaba? Alternatif ürün tavsiyelerine de açığım. Ayarlı akım limitleme özelliği ve az yer kaplaması önemli. Yüksek hassasiyetli laboratuvar işlerinde kullanılmak üzere değil, deneysel çalışmalar için düşünüyorum.

Teşekkürler.

Ürün linki; https://www.uni-t.com.tr/ayarli-guc-kaynaklari/unit-utp-1310-anahtarlamali-dc-guc-kaynagi

quarko

Uni-t in bu güç kaynağını bir süre kullanmıştım. Çalıştırıldığında fanı sürekli olarak çalıştığından çok gürültülü oluyordu. Isındığında fan aktif olsa, gürültü açısından daha iyi olabilirdi. Kullandığım ürünle alakalı böyle bir olumsuz kanıya sahibim.

Ama ürettiği akım/gerilim gayet stabildi. Çıkışını fluke ölçü aletiyle ölçüp karşılaştırdığımda, ekranda yazan ölçüm değerleriyle oldukça yakın ve doğru olduğunu söyleyebilirim.

"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."