Nuvoton mcu için programlama cihazı ve programı

Başlatan tekosis, 09 Kasım 2022, 10:01:34

tekosis

Selamün aleyküm, kolay gelsin ustalarım. Okulda öğrencilere uygulama yaptırmak için nuvotonun MS51FB9AE denetleyicisi ile bir kart yaptıracağım. Programlama kısmında kararsız kaldım. Aşağıdaki resimdeki bağlantıyı kullanarak nulink-pro ile programlayabilir miyim?

Kullanılan programlayıcı programı aşağıdaki midir?

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

MCansız

Merhaba bağlantı şemasında problem yok gibi duruyor devrede DATA ve CLK pinlerine pull up direnci koyun. nulink-pro ile yazılım atmak için NuMicro ICP Programming Tool yazılımını kullanabilirsiniz.

https://www.nuvoton.com/tool-and-software/debugger-and-programmer/1-to-1-debugger-and-programmer/nu-link2-pro/?index=4

tenri

Ben nu-link ve nu-link2 pro kullanıyorum. Programlama da herhangi bir sorun yok gibi. Ancak MS51 kullanmak yerine ML54 veya ML56 serisi nuvoton 8051 mimarisine sahip işlemci kullanmanızı öneririm. Çünkü bu işlemcilerin üzerinde custom LCD sürmek için de COM ve SEG pinleri de bulunmaktadır. Piyasada böyle LCD'ler çok sık kullanılmaktadır. Bu nedenle öğrenci arkadaşların çok işine yarayacaktır.