Acil:Kumanda elemani tavsiye

Başlatan okay57, 28 Aralık 2022, 23:49:38

okay57

İki ayri NO-NC kontak grubunun ayri ayri ya da birbiriyle iliskili zamanlanabildigi bir zaman rolesi var midir? Yapilacak ornek bir uygulama: Bir butonla 1. valfe enerji verip kesebilecegim, baska bir butonla da 2. Valfe enerji verip ve ayarlanan zaman sonunda once daha önceden enejilendirilmis 1. Valfin sonrada 2. Valfin enerjisini kesebilecegim.

Arduino ile bu uygulamayi yaptim ama bir silindir ileri digeri geri gittigi an Arduino resetleniyor. O yüzden herşeyden nem kapabilen mcudan vazgectim

MCansız

Alıntı yapılan: okay57 - 28 Aralık 2022, 23:49:38Arduino ile bu uygulamayi yaptim ama bir silindir ileri digeri geri gittigi an Arduino resetleniyor. O yüzden herşeyden nem kapabilen mcudan vazgectim

Bu problemin MCU ile değil de donanımınız ile ilgili olduğunu düşünüyorum  röle giriş ve çıkışlarınızı filtrelemeniz önem arz etmekte

Mr.Thinking

Bu tür yerlerde çalışacak devrelerde işlemci kullanmamaya sadece opamp uygulamaları ile yapmaya çalışın. Senin işini 2 adet lm339 çözer. Oturup tasarlamak gerek. Yada iyi bir opamp tasarımcısı bulmalısın.
ego=1/Knowledge

ilyas KAYA

Zelio akıllı role kullanabilirsiniz

okay57

Akilli röle bu iş için ideal ama ölçüm aralığı 150 santigrat derece onun için ayrı bir termostat kullanmam gerekecek. 400 santigrat derece ya da 250 santigrat derece  ölçüm aralığına sahip akıllı rölyede olsa çok iyi olacak