Uzak dogu sanatlari

Başlatan ipek, 08 Şubat 2006, 06:34:20

mhk

Aynı sayfanın alt tarafında greek ve roman kısmıda var.

http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_pic6.htm
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

mert3162

evet arkadaslar bu site için ne önerirsiniz mhk nın vermiş olduğu link  e   bi bakarsanız ve bu konuda yorumlarınızı yaparsanız sewinirim

bana ulaşmak için mertdizemen@turkcell.com mailine özel mesaj yada pm atabilirsiniz

Ayrıca sitede birşey dikkat ettim eğer devre şemalarının üzerindeki companentlere tıklarsanız özellikleri geliyor

böyle birşey gerçekten cok mükemmel olmuş

projeleri lütfen mertdizemen@gmail.com adresine gönderiniz böylece ben düzenler ve siteyi oluşturmaya başlayabilirim

bu arada yaratıcı bir  alan ismi bulalım arkadaslar ve ing olsun bence yada bu sitede bir bölüm açılabilir bu işlem için sub domainde olur sayın  adminlerim mesela bence technoturk.picproje.com olabilir.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

x-tol

bir sitede aradığın en çnemli şey basitlik ve çabuk ulaşılabilirliktir.
bu site gerçekten hoşuma gitmişti projeler basit ama döküman çok.en yararlısı.

z

Sitenin Picprojenin bir bolumu olmasinda fayda var bence bunu Ground ile konusmakta fayda var.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Petek

Alıntı yapılan: "mert3162"...bana ulaşmak için mertdizemen@turkcell.com mailine özel mesaj yada pm atabilirsiniz
...
projeleri lütfen mertdizemen@gmail.com adresine gönderiniz böylece ben düzenler ve siteyi oluşturmaya başlayabilirim

bu arada yaratıcı bir  alan ismi bulalım arkadaslar ve ing olsun bence yada bu sitede bir bölüm açılabilir bu işlem için sub domainde olur sayın  adminlerim mesela bence technoturk.picproje.com olabilir.
3162 mert,
yeni oluşmakta olan electroproje web sayfasının renk ve biçiminden farklılaşmadan ve bu sayfaların orada yeralacağını düşünerek bir biçim oluştursan çok güzel olur. Örnek olarak, internette dökümantasyonu da güzel olan birkaç projeyi yeni biçimimize uydurup deneme yayınımızda sadece biz izleyelim. Bu bize klavuz olur ve arkadaşlar o biçime göre projelerini oluşturur.

Şimdilerde bir arkadaşımız hemen projesini çıkartıp veremez  çünkü en azından fotoğrafları, dökümantasyonu, çizimleri vs. eksiktir. Şu an ben de daha önce hazırladığım projem için neler hazırlayacağımı bilmiyorum.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

mert3162

electroproje bu site picproje bağlantılımı yoksa deilmi ben çalışmamı sadece bu siteye ekleme taraftarıyım ve bunalmış a katılıyorum daha öncede dediğim gibi bence picproje.com a ait olan bir subdomain sitemizede yararlı olacaktır yani bu domain ismi electroproje.picproje.com da olabilir baska bişiyde ben ilk olarak technoturk.picproje.com

bulmuştum daha iyi fikrim war diyen warsa bekliyorum yada electroproje sitesini hazırlayan adminlerde benimle temasa geçebilir

zor haberleşilen birisi deilim  

bide bence çalışmalar bana gelmeden önce burdaki adminler tarafından incelenerek sisteme konulması daha yararlı olacaktır

bence bu konuda bir alt forum oluşturulmalıdır
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___

ground

Merhaba

Evet elektroproje adında yeni bir oluşuma hazırlanıyoruz.. Tamamen Picproje projesi :D

@mert3162 bu konu hakkında projelerini koymak isteyenler döküman hazırlayacaklardır..

Bu işle ilgili haberleşebiliriz ama ne zaman diye düşünüyorum ;)

Bu aralar internete saat 23:00 ve 01:00 saatleri arasında girebiliyorum..
Herhangi bir çalışman varsa mail atabilirsin bi kontrol edelim..

Mail Adresim
ground@picproje.org

Msn'im
groundsinan@hotmail.com

Bu site statik başlayıp ileride dinamiğe dönebilir yanlız öncelikle tasarım açısından güzel gözükmeli ve kaliteli bir image çizmeli. Ve kendi tasarımımız olmalı ! ( @mert3162 çalışmalarını bekliyorum )

@mert3162 inde dediği gibi bi subdomain açabilirim..

İleride domainde alıp picproje hostumuza yönlendirebiliriz..

Herkeze iyi çalışmalar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

timpati

heyecanınıza katılmamak elde değil de örnek sayfa (interq.or.jp) komiğime gitti; konunun açılışı zaten "japon-gavur yapmış abiii" lafı değil miydi? kimse alınmasın, eleştiri değil bu, sadece komik.
why mr. anderson, why ?

z

Ne demek istediginiz  anlamadim.

Verdiginiz Japon sitesinin ana sayfasi gercekten cok komik. Ancak karakter seti biz uzak doguluyuz diye bas bas bagiriyor. Ayrica adamlarin ana sayfalarina bakanlara Biz Japonuz diye tanitma amaclarina da gerek yok. Uzaylilar bile taniyor adamlari.

Bizim yapacagimiz sitenin biz Turkiyenin sitesiyiz demesi lazim Bunun tek yoluda abartiya kacmadan bayragimizi  ve Turkiye kelimesini kullanmak. Mecburen de ciddi gorunuslu olmali.

Kesinlikle abartili tanitim yakismaz. Projelerin ciddi oldugunu goren ister istemez sayfayi detayli inceleyecektir. Ilkinde incelemezse onuncuda kesin inceleyecektir.

Eger esprili birseyler olsun denirse  Hazerefan Ahmet Çelebi ucarken uctugu nesnenin kanatlarina Turk bayragi ve panelinede digital gosterge falan konabilir.

Kosede bir yere de kucuk bir Ataturk resmi yakisir. Turkiye evet bilinmiyor ancak sanirim Ataturk'u butun dunya taniyor.

Ha amac misyonerlik değilmi ileride bir iki link vererek Turkiye'yi daha yakindan tanitacak sitelere de yonlendiririz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

kobrasalar

Bence adamlar gayet güzel yapmışlar
Tasarımları özgün (baskıdevre çizimlerine dikkat)
Konu anlatımı gayet iyi öz ve yeterli
Malzemeler hakkında bilgiler verilmiş bu fevkalade
Ürünün son hali fotograflarla desteklenmiş

Biz ne yapabiliriz
KOPYACILIK mı GELİŞTİRMEMİ

bu konunun bam telidir.

Burada yapıcı olmak lazım. Benim gözüme takılan bir eksiklik:

malzemelerin fiyatları yazmıyordu (hele birde güncel fiyat verilirse)

Sizde eksiklikleri bulup bizim artımız yapabilirsiniz ve bu sayede Üreten olmanın gururunu yaşarız, değilse sadece kendi kendimizi tatmin etmiş oluruz.

not: daha deminden beri sitenin şu linkinden bahsediyorum:http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_pic6.htm

Petek

Bu sayfa biçimi de eğitici açıklamalar için göze hoş geliyor.
http://www.dreamislife.com/arm/
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

mert3162

elimde istediğiniz gibi sade bi script war ama asp olurmu bi bakın isterseniz

biraz basit ve oldukca kolay düzenlenebiliyor ayrıca geliştirilebilir

bide ben bunlara sitelerdeki sağ tıklama yasağını koymayı dusunuyorum

böylece projelerimiz çalınmamış olur nispeten önlemiş oluruz ayrıca dediğim gibi fikirlere acığım msn

mertdizemen@hotmail.com

bu arada dosyalar    tıklayınız
http://rapidshare.de/files/10410000/Hazir.Site.Sistemi.v1.0.EFSANE_DOST.rar.html
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___

ground

Hazır site yada asp php isteseydik zaten kullanırdık.. :D

Senden kendi yapacağın özgün bi tasarım istemiştik..

Sanırım iş başa düşüyor.  :roll:  :cry:
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

SpeedyX

Alıntı yapılan: "ground"Hazır site yada asp php isteseydik zaten kullanırdık.. :D
Senden kendi yapacağın özgün bi tasarım istemiştik..
Sanırım iş başa düşüyor.  :roll:  :cry:

Selam, ben olsam yine php yada asp yapardım, yani dinamik bi sistem. ama hazır diye bişey yok. hazır kullanmazdım, kendim yazardım. hatta programlama konusunda yardımcı olabilirim. asp olsa daha iyi :) Arkada bir yönetici kısmı olur ve proje ekleyen şahıslar belli bir formata göre projesini butonlara tıklayarak kolayca ekler, bir yönetici gözden geçirir ve onaylar, bundan sonra proje sitede yayınlanır. çok daha rahat olur, statik sayfalarla tek tek uğraşırsın, canın çıkar, bununla bir defa uğraşırsın ve her proje için sistem sayfayı kendi tasarlamış olur.

tasarımında çok şatafatlı olmasına gerek yok, basit olanlar daha çok rabet görür her zaman. sade ve hızlı bir web sayfası en güzelidir bence.

(inşallah basit yürüyen ışık projelerinden oluşan bir sayfa olmaz, umarım güzel projeler eklenir.)

mert3162

bu yazılmış olan bir tasarımdı ayrıca yinede ben gönüllüyüm

hangi diller ile yazmamı istiyorsunuz elimden geleni yaparım ayrıca bu

electroproje.com mu yoksa net mi ben böyle bi site göremedimde :D

düz dediğiniz html ile mi duz den kastınızı anlayamadım ama bu site

oldukça sade ve istenirse cok fazla geliştirilebilir

olduğu için koydum

ayrıca bu scripti kullanan firmalar bile war ben biraz değiştirebilirim

yonetim panelide war ayrıca neyse uzatmayayım her türlü manevi

yardıma hazırım elimden geleni yaparım

bide buraya bakalım isterseniz bizim okulun araştırma projelerinin

bulunduğu bir site