48V - 30V DC DC Çevirici

Başlatan umberto, 21 Şubat 2023, 14:34:24

umberto

Selamlar

Elektrikli bisikletimin üzerinde 24V 7.8Ah lik 7S2P tipinde Li-Ion pil mevcut. Pill full kapasitede 29,35V gösteriyor. Elimde bir de üzerinde 37V 15Ah yazan 10S 1P tipinde bir pil mevcut. Full şarjda 41.8V gösteriyor.

İkinci pilin yapısını bozmadan bisikletimde kullanabilmek için 48V - 30V DC-DC öevirici ihtiyacım var. Bisiklet 5-10 amper arası akım çekiyor.

DC-DC çevirici tasralamadan hızlı bir çözüm olarak ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

triyak

Elektrikli bisikletin sürücüsü,beyni, 24Voltluktur. bunu 36Voltluk olanla değiştirin.
Araya koyacağınız dcdcden daha verimli ve daha ucuza gelecektir.

gevv

Alıntı yapılan: umberto - 21 Şubat 2023, 14:34:24Selamlar

Elektrikli bisikletimin üzerinde 24V 7.8Ah lik 7S2P tipinde Li-Ion pil mevcut. Pill full kapasitede 29,35V gösteriyor. Elimde bir de üzerinde 37V 15Ah yazan 10S 1P tipinde bir pil mevcut. Full şarjda 41.8V gösteriyor.

İkinci pilin yapısını bozmadan bisikletimde kullanabilmek için 48V - 30V DC-DC öevirici ihtiyacım var. Bisiklet 5-10 amper arası akım çekiyor.

DC-DC çevirici tasralamadan hızlı bir çözüm olarak ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

Merhaba,  bazılarında sürücü  üzerinde  sadece kontrol ünitesi besleme direnci değişerek 12.24,36,48v  kullanılabiliyor  modülün resmini yükleyebilirmisiniz ?

umberto

@wanted0035, Bisiklette köklü bir modifikasyon yapmak istemiyorum. Bu sebeple sürücüyü değiştirmek istemiyorum.

@gevv, Bisiklet Decathlon'dan alınma bir ürün. Bisiklet, Hub Motor ve Sürücü fotoğraflarını ekliyorum. 

İnternette gezerken aşağıdaki tipte bir DC-DC çevirici buldum. Farklı kaynaklarda 100Tl civarına satılıyor.
Giriş 40V olarak belirtilmiş. Bu ürünü pil çıkışına bağlasam sizce randıman verir mi ?

https://www.direnc.net/dc-dc-step-down-modul-xl4016-300w

serkan_48

Alıntı yapılan: umberto - 22 Şubat 2023, 14:40:51@wanted0035, Bisiklette köklü bir modifikasyon yapmak istemiyorum. Bu sebeple sürücüyü değiştirmek istemiyorum.

@gevv, Bisiklet Decathlon'dan alınma bir ürün. Bisiklet, Hub Motor ve Sürücü fotoğraflarını ekliyorum. 

İnternette gezerken aşağıdaki tipte bir DC-DC çevirici buldum. Farklı kaynaklarda 100Tl civarına satılıyor.
Giriş 40V olarak belirtilmiş. Bu ürünü pil çıkışına bağlasam sizce randıman verir mi ?

https://www.direnc.net/dc-dc-step-down-modul-xl4016-300w

Bu tür ceviriciler işinizi malesef çözmez.Daha güçlü converter gerekecek.
Saygılarımla ben Serkan www.iklimlendirmesogutma.com