Bu konnektörden nerden bulurum

Başlatan Mucit23, 22 Şubat 2023, 14:11:35

Mucit23

Resimdeki gaz türbin helikopter motoruna ait şu konnektörün karşılığından bulmam gerekiyor. Motor üzerinde birçok sensör var bu sensörlerin bağlantıları bu konnektör ile sağlanıyor.

Sensörün dış kısmı 44mm iç kısmı 38mm ölçülere sahip. Toplam 37 pinden oluşuyor. Ben amp konnektörlere benzettim ama doğrudan buna benzeyen uyumlu bir model bulamadım. Tam olarak üreticisi kimdir modeli nedir bilmiyorum. Yardımcı olabilecek olan birileri var mı?

power20

TEN47 TL37PM02 

olabilir. Emin değilim 

mehmet

Zengin Elektronik 'e sorunuz.
Ayrıca Socapex firmasının da benzer
konnektörleri var.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Sozuak

Elkatek e danisin circular military connector diye gecer kenarinda kodu vardir mutlaka

kralsam

Alıntı yapılan: Mucit23 - 22 Şubat 2023, 14:11:35Resimdeki gaz türbin helikopter motoruna ait şu konnektörün karşılığından bulmam gerekiyor. Motor üzerinde birçok sensör var bu sensörlerin bağlantıları bu konnektör ile sağlanıyor.

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Sensörün dış kısmı 44mm iç kısmı 38mm ölçülere sahip. Toplam 37 pinden oluşuyor. Ben amp konnektörlere benzettim ama doğrudan buna benzeyen uyumlu bir model bulamadım. Tam olarak üreticisi kimdir modeli nedir bilmiyorum. Yardımcı olabilecek olan birileri var mı?

Bunlar doğrudan model olarak internette olmayabilir. Kataloglarda ürün numaraları üzerinden yürüyor. Yerli olarak ATP savunma üretiyor benzerlerini sorabilirsin. Ama orjinal ürünler kadar kaliteli değil.

https://atpsavunma.com/urunler/konnektorler/128

argeman

Amphenol olabilir mi?  D38999/24WD35SN

Sozuak

Bu konnektörlerin  lehim tipi değil de clamp tipi olan pinleri ayrı satılır. Yani sipariş verirken pinsiz geleceğini düşünün. Bunun için pin clamp aleti ve pinleri yerinden çıkartmak için plastik bir aparatı da vardır yoksa taktığınızı bir daha sökemezsiniz. KAblo ile birlikte  iç kısımdaki kauçuk sızdırmazlık elemanının içine gömülür. Ters tarafından  apartını sokar arkadan geri çekersiniz.
Öte yandan  karşılıklı  iç çentikleri vardır. Çok çeşitli varyasyonda. Sebebi de aynı pin sayısına ve çapına sahip  konnektörler tek cihazda kullanılırsa  yanlış eşleşme olmasın diye.  O nedenle  çentik pozisyonu ve sayısı da önemlidir. Pinlerin dizilimi ve çapları da kritiktir . Fotolara bakıp ahanda bu diye sipariş vermeyin.