Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Lora ayarları

Başlatan istek61, 01 Mart 2023, 16:53:02

istek61

Merhaba, arduino ile lora üzerinden bir proje yapmayı düşünüyorum.

adresleme ve kanal hakkında çok fazla bilgi edinemedim.

fixaj adlı sitede şu modül ile yapmışlar fakat modül hem çok pahalı hem de piyasada yok.

benim elimde esp için kullandığım şu ttl var bununla aynı programlamayı yapabilir miyim ?

Meraklı Acemi

fide

Emre Konca YouTube kanalında Lora uygulama yapmıştı. Fixaj modül kullandı ama bağlantısı basitti. Bir inceleyin.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

arci03

Merhaba lora cihazlarına ait pc programı var ve sadece usb ttl ile modülün ayarlarını değiştirebilirsiniz. dikkat edilecek olan kısım ise elinizdeki cihazın modeline göre cihaz üzerindeki M0 ve M1 pinlerinin bağlantısı benim bildiği 2 ayrı program var biri E22 diğeri E32 olmak üzere fixajda program var oradan indirebilirsiniz. E32 programlanırken M0ve M1 vcc e bağlanmalı  E22 de ise yanlış hatırlamıyorsam M0Gnd M1 Vcc olacaktı gene fixaj da anlatımı var basit bir dağlantı yada devre ile usb ttl döniştirici ile yapılabilir.

istek61

Alıntı yapılan: fide - 01 Mart 2023, 18:38:55Emre Konca YouTube kanalında Lora uygulama yapmıştı. Fixaj modül kullandı ama bağlantısı basitti. Bir inceleyin.
emre yi takip ediyorum hatta sordumda ama uzun süredir ortada yok. :)

01 Mart 2023, 21:17:31
Alıntı yapılan: arci03 - 01 Mart 2023, 20:44:05Merhaba lora cihazlarına ait pc programı var ve sadece usb ttl ile modülün ayarlarını değiştirebilirsiniz. dikkat edilecek olan kısım ise elinizdeki cihazın modeline göre cihaz üzerindeki M0 ve M1 pinlerinin bağlantısı benim bildiği 2 ayrı program var biri E22 diğeri E32 olmak üzere fixajda program var oradan indirebilirsiniz. E32 programlanırken M0ve M1 vcc e bağlanmalı  E22 de ise yanlış hatırlamıyorsam M0Gnd M1 Vcc olacaktı gene fixaj da anlatımı var basit bir dağlantı yada devre ile usb ttl döniştirici ile yapılabilir.

müsait bir zamanda deneyip bilgi verecem umarım olur.
Meraklı Acemi