Tig kaynak makine önerisi

Başlatan ACM, 08 Mart 2023, 18:30:00

ACM

0.50 paslanmaz saca tig kaynağı yapılabiliyormu ? İyi ustasını bulabilirsem bir milimetreye yapabiliyor ama onlardada bir hava bir kasvet birde bol paralı iş olursa ucundan anca  tutuyorlar.

Bülent  hocamın açtığı bir konuda tartışılmıştı , bir özellik vardı aklımda kalmamış onunla yapılabiliyor diye hatırlıyorum , konuyu bulamadım.

Eğer çok para değilse almayı düşünüyorum , umarım umduğum fiyatlardan fazla değildir. 10.000 TL gibi fiyatlara var bu uygun fiyat benim için , ama 0.5mm yi kaynatırmı bilemiyorum. Daha ucuzlarının 0.50 sacı yapamayacağını söylemişti bir kaynakcı.

Eğer nasıl bir özellik olduğunu bilen var ise onu araştırıp müşteri olmayı düşünüyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Okan AKÇA

Kaynaktan anlamıyorum ama tanıdığım iyi bir ustada zenweld marka kullandığını gördüm.

ACM

Alıntı yapılan: Okan AKÇA - 09 Mart 2023, 08:08:44Kaynaktan anlamıyorum ama tanıdığım iyi bir ustada zenweld marka kullandığını gördüm.

Ulaştığım bilgiye göre AC özellikli olması gerekiyormuş , bunun sayesinde alüminyum ve ince malzeme yapılabiliyormuş. Verdiğiniz markayıda araştırıyorum. Ustayla kısa bir görüşme yapabilsem harika olurdu  ,isminizi vermezdim , bu mümkünmü ?

yas

Alıntı yapılan: ACM - 08 Mart 2023, 18:30:00Bülent  hocamın açtığı bir konuda tartışılmıştı , bir özellik vardı aklımda kalmamış onunla yapılabiliyor diye hatırlıyorum , konuyu bulamadım.

Konu aşağıdaki linke duruyor. Verdiğim linkteki 329 numaralı gönderide bir video paylaşmıştım. İzlemenizi tavsiye ederim.

https://www.picproje.org/index.php/topic,79072.msg629698.html#msg629698

https://www.youtube.com/@WeldWolf

Bu videodaki kanal sahiplerine sormanızı tavsiye ederim. Gerçi saç problemi olan arkadaş biraz ukala gibi sanki.

ACM

Yas hocam Cold Welding ile 0.5 sacı kaynatmak mümkün sanırım , yalnızca videoyu izledim , konuya bakamadım henüz .

Eğer  Cold Welding makinenin modlarından birisi ise bu modu olan makine bakmalıyım ama yalnızca  Cold Welding kaynağı yapar diğerlerini yapamaz ise olmaz çünki yalnızca 0.5 saca kaynak yapmayacağım , paslanmaz borular , kazanlar v.s olacak. , bir arkadaşım bakıra paslanmazı kaynatıyor  ki bunu becerebilesm dahada birşey istemezdim. Bu sorunun cevabını linkteki konuda bulabilirim umarım , bakacağım hepsine. 23 sayfa konumu olur Allah aşkına , sabah akşam bunumu yasıştınız.

Kele niye takıldınki sen , ne güzel anlatmış işte.

Ekleme : Çok araştırıyorum , ilginç bir makineye rastladım , eğer yazdıkları doğru ve iyi çalışıyorsa işlevsel bir makine , AC tig +  DC tig + Plazma kesici + elektrod kaynağı  34.000 TL

4 Modlu makine