Can bus analizörü

Başlatan flowchartx, 26 Nisan 2023, 07:53:34

flowchartx

Günaydınlar..
Bir can analizörü almak istiyorum. Öncelikle tavsiye edebilceğiniz bir cihaz var mı? Ve can softwareları bütün analizörlerle çalışır mı? Dandik çin malı bir analizör alsam piyasada ki programlarla kullanabilir miyim?

flowchartx

Teşekkürler ama analizör çok pahalı hocam bütçemi aşıyor. Piyasadaki ucuz mallarla bu yazılımı kullanabilir miyim

kimlenbu

Ben VsCom USB-CAN Plus kullanıyorum, BusMaster programı destekliyor. Bir projede üretimden kalkmış bir cihazın "repeater" paneli bozulmuştu, bunun sayesinde iletişim protokolünü çözüp yeni ekran tasarlayabilmiştim. Çin malı olanlar çöp, desteği yok, programını bulana kadar canınız çıkıyor, iletişim olsa bile göstermiyor vs..

https://shop-visionsystems.de/en/usb-to-can-bus/427-usb-can-plus.html

dumansiz

Alıntı yapılan: flowchartx - 26 Nisan 2023, 09:02:25Teşekkürler ama analizör çok pahalı hocam bütçemi aşıyor. Piyasadaki ucuz mallarla bu yazılımı kullanabilir miyim
Sanmam. Yazılımı indirip desteklediği markalardan en ucuzunu araştırabilirsiniz. 1-2 ünitenin haberleşmesini dinleyecekseniz, bunlara gerek yok. Analizörünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Canbustan alıp UART'tan basın. Seriport terminal programıyla veriyi düzenleyin.

Tagli

CANtact ve türevi CANable için internette şema ve firmware bulmak mümkün. STM32F042C veya STM32F072C kullanan kartlar oluyor genelde, ama daha yeni tasarımlar da var. Ben bunlara bakarak kendim yapmıştım. Cihazın python-can kütüphanesi tarafından desteklenmesi kullanımını kolaylaştırabilir.
Gökçe Tağlıoğlu

flowchartx

canopen sistemleri üzerine çalışıcam ve uzun soluklu bir çalışma olacak. Ama çoğu softwareda canopen desteği yok ve işin garibi open source canopenı debug edebilceğim bir şey bulamadım. Bunu en başta belirtmem gerekirdi kusura bakmayın

mehmet

Sealea uyumlu klon lojik analizör alın.
Bunu Sigrok/PulseView programı ile
kullanın.
CAN analizi yapabiliyor. Kütüphanesi
mevcut CAN için. 
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr