Direnç.net teki Smd 12f1822 Hakkında.

Başlatan Mr.Thinking, 21 Haziran 2023, 16:40:24

Mr.Thinking

Direnç.net ten Bol miktarda Smd Pic12F1822 almayı düşünüyorum. Orjinallikleri veya bazı özelliklerinin çalışmaması konusunda bir bilgiye sahip misiniz?
ego=1/Knowledge

Bozoğlu

ben direnç.net den çok sık malzeme almıyorum ama o firma  genelde patates ürün satmasıyla ünlüdür.  hatta forumda  bununla ilgili eski  açılmış  konular bile vard diye  hatırlıyorum. 
tecrübeli arkadaşlar daha sağlam firmalar  tavsiye edebilir.

mustafa_cmbz

datasheetinden config ayarlarını iyi yapman lasım pinlerin özellikle birden fazla fonksiyonu var ufak tefek bir işlmeci ama dokunmatik fonksiyonu vs var bazı ı/o ların..ben bir kez kullanmak istedim çok sevmedim..sana tavsiyem yapacağın iş ile ilgili alıp bir test bordu kur dene siparişini ona göre ver..

birde direnc.net için bir uyarım olsun sipariş ederken aynı kılıf malzeme sipariş etme bazı çalışanları gerçekten direnc renk kodlarını bile bilmiyor.ben bu işlemci ile aynı kılıf yapısında mosfet sipariş etmişti aynı sepette üzerine de yazmamışlar epey sorun yaşamıştım.

Maxim

Artik ilgileniyorlar bence. Birkac ay once 20 tane 12F683 almistim.
Sonra fark ettimki islemcilerde problem var, adc modulu calismiyor.
Onlarin bir ariza bildirim formu var, onu doldurup geriye kargoladim.
Sonra bana 20 tane 12F1822 yolladilar, demekki ellerinde 12f683 kalmamisti.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: Maxim - 22 Haziran 2023, 20:08:21Artik ilgileniyorlar bence. Birkac ay once 20 tane 12F683 almistim.
Sonra fark ettimki islemcilerde problem var, adc modulu calismiyor.
Onlarin bir ariza bildirim formu var, onu doldurup geriye kargoladim.
Sonra bana 20 tane 12F1822 yolladilar, demekki ellerinde 12f683 kalmamisti.
1822 Ler çalıştı mı?
ego=1/Knowledge

Z80

PIC12F1822 hiç almadım ama aldığım ürünlerin çok büyük çoğunluğu sahte çıktı.

Entegreleri geçtim, sattıkları 100nF mercimek kondansatörler bile 50nF çıktı.

Oradan alışveriş yapmayı bıraktım.   

cevat1

Alıntı yapılan: Z80 - 22 Haziran 2023, 22:16:57sattıkları 100nF mercimek kondansatörler bile 50nF çıktı.

Gerçekten mi?
Yanlış ölçülmüş olabilir mi?

Z80

Alıntı yapılan: cevat1 - 22 Haziran 2023, 23:45:42Gerçekten mi?
Yanlış ölçülmüş olabilir mi?

Evet hepsi öyle. 50-65nF arası.

Maxim

Mr.Thinking

Evet arkadaşlar. 5 adet denemek için aldım ve çalışıyorlar. En azından şu an denediğim kadarı ile ıcsp girişleri , adc girişleri ve FVR özelliği çalışıyor. Cevaplar için Teşekkür ederim.
ego=1/Knowledge