Sevmediğim Donanım Geliştirme Araçları ( Worst Tool's)

Başlatan Erol YILMAZ, 27 Haziran 2023, 19:03:34

Erol YILMAZ

Elektronikçilerin sevdiği donanım geliştirme araçları olduğu gibi sevmediği cihazlar da olur.
Bunları da marka-model ve nedenini en az 2 spekle listeleyelim.

İlk kurşun benden gelsin.

Fluke 17B+
1. Ölçüm hızı yavaş
2. Prob kabloları gayet sert ve ucuz
3. Markanın bence en kalitesiz ürünü

fide

Elimde daha güzeli yok o yüzden Fluke17B baştacım. Hatta komutator bozulacak diye  sık kullanmıyorum.

Benden bir kurşun da Dremel 400 serisi gravüre gelsin. Sık olmamakla birlikte uzun zamandır kullanıyorum. Anahtarın bozulması canımı sıktı.

Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

Ersin

Bu tip el cihazların en iyisi 4000 , nedeni 175w olması, düşük devirde yakmadan abs kutu kesebiliyor, delme özellikleri geçtim onlar hepsinde var.Daha önce de 300 modeli vardı o da fena değildi ama kesme konusu sıkıntı idi , ikide bir takılıyordu (gücü yetmiyordu).400 modeli 300 ün aynı sanırım sadece dışı değiştirilmiş.
4200 e gelince fiyatı çok pahalı idi , gerçeği şu an 4000 de tahminim pek ucuz değildir.
Kardeşimde 400 modeli var , toplamda 10 saat çalışmamıştır ama ağız kısmını bozmuş , pense ile fazla sıkınca birde keserken çok zorlayınca mandren kısmı bir garip olmuş.
Biraz da nasıl kullanıldığına bağlı.
Dremel 4000 en çok kullandığım el aletlerinden biridir.

Okan AKÇA

Marka model belirtmeyecegim ama pense tipi gibi olan kablo soyucu markası ne olursa olsun beş para etmez biraz çalıştığınız zaman eliniz kabarıyor.

Yine marka model belirtmeden 6 köşe yüzuk pensesi yüzük sıktığımız kablo klamenslere tam oturmuyor.

0M42

Alıntı yapılan: fide - 27 Haziran 2023, 19:51:46Hatta komutator bozulacak diye  sık kullanmıyorum.

Fide hocam elin gavuru ise çerez niyetine kullanıyor bu cihazları yazık bize vallahi. Bende de 117 modeli var bazen ölçü aleti isteyenler oluyor hemen çekmecedeki dandik cihazı uzatıyorum, Kimisi bazen malın kıymetli herhalde diyor. Ne yapayım yanlış bir ölçüm sonucu elinde patlasa ne kendisi yenisini bana alıp verir, ne ben bir daha yenisini alabilirim ne de adama bana yenisini al diyebilirim.

Fabrikada tel erezyon bozuldu garantili makine diye ellettirmedik almanyadan servisi geldi. Adamın alet çantası içinde FLuke scopemeter var cihazın halini bir göreceksin ezik çizik yağ pas leş gibi. Ölçüm yapıyor işi bitince kutuya sallayıveriyor. Sen şimdi bu adamlar ile bir olabilir misin gerek bilgi olarak, gerek uzmanlık olarak.

gevv

@0M42 Hocam ölçü aletinin durumu elemanın ne kadar özensiz olduğunu gösterir veya ne denirse artık.

Bütün iş kafada biter düşünce yapısı, bakış açısı, tecrübesi vb.

Benim ustam hung cang ve kıytırık skop ile fabrikanın çözemediği arızaları çözüyordu fabrikadan kart geliyordu  :D

Benimde bir çok  ufak tefek benzer şeyler başımdan geçti adamlarda tech full çözemiyorlar ben basit bir sistem veya dikkat, tecrübe ile çözüyorum. İşleri bana gönderiyorlar..

Aslında gelişmiş, kalite cihazların verdiği güven insanı köreltiyor da olabilir  :D farklı bir bakış açısı veya fakir bakış açısı  :D

Erol hocam kızar şimdi konuya döneyim  :D  proskitin hiç bir ürününü sevmiyorum ama kötünün iyisi olduğu için bu zamana kadar aldım.

Şuanki fiyatlarını hiç hak etmediği için en ucuzu neyse o  :)

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: gevv - 29 Haziran 2023, 00:29:40Benim ustam hung cang ve kıytırık skop ile fabrikanın çözemediği arızaları çözüyordu fabrikadan kart geliyordu  :D
Yaw ustana söyle, biraz işine yatırım yapsın 😬

Konsept şu şekilde,
Hatırlatayım...

Marka, Model
+En az 2 sebep

Sevmiyorum yada seviyorum kısmı yeterli değil.