Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

tv kartı

Başlatan ugur1405, 10 Şubat 2006, 22:18:05

ugur1405

arkadaşlar elimde windows 98 çalışan xp de çalışmayan bir tv kartı var atayımmı sizce. netten çok driver denedim ama olmadı
saygılar

piedos

Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

elektro_ery

Evet Kartın adını biliyon mu??
[/URL]

Petek

Arkadaşım atma :!:

Sorun tv kartında değil. Sorun WinXP anakartını tanımıyor. Anakartının çipsetini bulacaksın ve üretici firma web sitesinden indireceksin. Yükledikten sonra WinXP ne kadar donanımın varsa hepsini tanıyacak. Aynı durum bende de var, sadece tv kartı değil, modemi de görmüyor. Win98 anakartını ve çipsetini tanıyor (yada driverini yüklemişsindir) donanımlara kolay erişiyor. Eğer uğraşmak istemiyorsan tv kartını atma, nasıl olsa bir gün o anakartını hurdaya çıkartacaksın. O zaman win98 yükler tv kartını takar, televizyon olarak kullanırsın.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

mhk

Bende 99 model tv kartı var. Win xp de problem çıkarıyordu ve yıllar önce winxp sürücüsünüde nette bulamadım. MoreTV353TR programını kurmştum o sıralar ve xp de tv kartımı kullanabiliyorum. BT848 veya BT878 tip tv kartını tanıyor. MoreTV353TR programını bulup deneyebilirsin.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

timpati

cine5'i de çözdürebiliyor musunuz?
why mr. anderson, why ?

mhk

Cine5 çözülebiliyor.Program yapısı çok hoş. tv kartı ile donanımsal ayarlarda yapılabiliyor. bir sürü ayarları vs var.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

NICHOLAS

Aşağıdaki linkten indireceğin program büyük ihtimalle işini görecektir.
http://www.ogg.cn/software/view-software-169.html
Ayriyeten google'dan "WDM Video Capture Driver v5.3.8" yazarak bir arama yaptırırsan iyi olur.Ben bu driverler ile bt848 chipsetli eski bir tv kartını xp ile çalıştırmıştım.

SpeedyX

Bendede fly bt-878 analog tv kartı var, kardeşimin P3 500 makinasında çalışıyor, benim amd 2600 de çalışmıyor, anakart A7V880 Asus, bios güncellemesi yapmadan önce kart hiç takılı değilmiş gibi davranıyordu, artık kartı takınca pc hiç açılmıyor, donuyor... avermedia olanlar çalışıyor. hayret