Fuse seçimi

Başlatan Mr.Thinking, 28 Temmuz 2023, 10:13:58

Mr.Thinking

DC 24 volt max 10 amper çeken bir sistem  için 5x20 AC220 voltta kullanılan cam sigortalardan hangi akımda olanı kullanmak gerekir?
Güç kaynağım max 5amper akım ayarlı olduğu için test edemedim. 3 amper AC bir sigortaya DC24 volt 5 amper verdim ama güç kaynağım sigorta atamadan akım korumaya geçiyor ve 1.2 volta geriliyor, sigorta atamadan orada bekliyor.
ego=1/Knowledge

0M42

Kullanılacak yere göre değişir pik akım da önemli 25 - 30 amper arası bir şey olabilir

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: Mr.Thinking - 28 Temmuz 2023, 10:13:58DC 24 volt max 10 amper çeken bir sistem  için 5x20 AC220 voltta kullanılan cam sigortalardan hangi akımda olanı kullanmak gerekir?
Güç kaynağım max 5amper akım ayarlı olduğu için test edemedim. 3 amper AC bir sigortaya DC24 volt 5 amper verdim ama güç kaynağım sigorta atamadan akım korumaya geçiyor ve 1.2 volta geriliyor, sigorta atamadan orada bekliyor.

sigortada hızlı mı yavaşmı yük tipine göre değişir.Sİzin güç kaynağı sigorta atmadan göçüyorsa normal güç yetmediği için korumaya alıyor.Ama sigorta kısa devre oluşumunda ısınız akım değeri üzerinde akım geçince atar.

yükünüz kaç amper ?