Ultrasonik yapıda kullanılan Muayen bobin tipi mini trafo arıyorum?

Başlatan mustafa_cmbz, 23 Ağustos 2023, 20:45:51

mustafa_cmbz

Merhabalar..

Ultrasonik bir yapıda devamlı arızalanan bu muayen tip trafolardan aramaktayım.

Üzerlerinde 5667 ve 8778 yazmakta

Bir tarafı 3 pin diğer çıkış tarafı 2 pin.

Bir kaç kişiye sorduğumda indüktansını ölçmen lasım falan dediler fakat üzerinde kod yazdığından ötürü bir ümit aynısından bulurum diye aramaktayım.

triyak

merakımdan soruyorum, sadece muayyen mi bozuluyor yoksa muayyeni süren anahtar da bozuluyor mu?  Bozulduğunu nasıl anlıyorsunuz?

mustafa_cmbz

Muayen trafo bozuluyor mosfet VS civar malzemeler sağlam. Ölçtüğümde primler ve seconder kısa devre olduğunu görüyorum.

power20

Primer ve sekonder kısa devre olması gerçekten bozuk olduğunu göstermez. Belki ototransformatör yapıdadır.

Kullanılmamış sıfır olanı var mı? Ondaki durum nasıl? Kısa devre yok mu?

Mr.Thinking

Park sensörü olmalı.
Birkaç kere tamir etmiştim. Su almış ve bu bobinlerin telleri içeriden kopmuştu. Çok uzun uğraşlardan sonra bobinlerin kopan telini bacağına ulaştırmayı başarmıştım.
Cihaz çalışmıştı ama internette gezinirken, fiyatlarının bu kadar uğraşmaya değmeyeceğini gördüm.
ego=1/Knowledge

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: RS232 - 24 Ağustos 2023, 18:02:10Primer ve sekonder kısa devre olması gerçekten bozuk olduğunu göstermez. Belki ototransformatör yapıdadır.

Kullanılmamış sıfır olanı var mı? Ondaki durum nasıl? Kısa devre yok mu?

Çalışanlarda kısa devre durumu yok hocam sende hepten bizi acemi ettin 😂

Park sensörüne benzer yapıda hemen hemen.. İşte sıfırı uğraşmaya değecek bir ürün değilde ürünü bulmak mesele..

parametre

https://www.turus.com.tr/kategori/ayarli-bobin-muayyen

Buraya baktınız mı çok site var
Ustunde rengı olur bunların