Ankara'da alüminyum soğutucu satan yerler

Başlatan tekosis, 05 Eylül 2023, 16:55:58

tekosis

Arkadaşlar merhaba. Alüminyum soğutucu üzerine satış yapan daha ziyade soğutucu üzerine uzmanlaşmış Ankara'da bulunan bir şirket biliyor musunuz? Basit aşağıdakine benzer soğutucuya ihtiyacım var tda 2050 amfi entegresi için kullanacağım. Başka şehir de olur ama kargo ile uğraşmak istemediğimden önceliğim Ankara. Ankara'da profil şeklinde bulabilirsem kendim de kesip kullanabilirim ama henüz bulamadım.

Örnek Soğutucu Profil

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

ilyas KAYA

https://www.ledaks.com

Diye biyer buldum. Genel olarak bunlar led sogutucu profil olarak satılıyor. Bir çok çeşit var. Arama yaparken led profil sogutucu olarak yaparsanız daha fazla ürüne ulasirsiniz

tekosis

@ilyas KAYA teşekkür ederim. ledaks ile yaptığım yazışmada aşağıdaki soğutucunun 2 metresi için gelen fiyat kdv dahil 1350₺. Ben bunu 5cm uzunlukta kesmeyi düşünüyorum böyle olunca 2 metreden firelerle yaklaşık 37 soğutucu yapar kesme delme işçiliği hariç tanesi 36.5₺ oluyor. Soğutucu kesit ve kanat yapısına göre uygun mu ne dersiniz?

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

O.KIRATLI

Merhabalar,

Rüzğarlı sokak tarafında Kurtoğlu aluminyum var, ostimde Togaysan'ın sokağında bir yer var, İstanbul'da Arma elektronik var istediğiniz boyda (min 1 mt.) kesip gönderiyorlar. Kolay gelsin.

mustafa_cmbz

Özdisan üretiyor yada ürettiriyordu sanırım..

Ersin

Adet yazmamışsın , 1-2 adet ise hazır al ozdisan,hatfon veya benzeri , Ankarada anfi üzerine malzeme satan dükkanlar olmalı onlarda da vardır.
Adetli gerekiyor ise zaten linki vermişsin armadan fiyat iste , kesip siyah eloksal yapsınlar, kenarlar orjinal olur senin kesmene benzemez.

tekosis

@Ersin @mustafa_cmbz @O.KIRATLI cevaplarınız için teşekkür ederim. Konya sokağa gittim an itibarı ile süreklilik ve model çeşitliliği açısından işime yarar bir ürün bulamadım. En mantıklı çözüm profil olacak gibi. O.kıratlı hocam maps'ten baktım dediğiniz alüminyumcu sanırım Hacıoğluları yarın onları arayacağım bakalım neleri var. Şu ana kadar kutuya ve devre yerleşim planına en uygun, işime yarayacak olan ürün ledaks firmasında bulduğum ADS-80 gibi duruyor. Araştırmaya devam...   

Ekleme: Arma ile dün görüşmüştüm en küçük 1 metre kesiyorlarmış. Benim devremde 45mm boyunda kesilmesi lazım kesseler güzel olurdu.

uzaylivolkan

Ostim Ostim Seydisehiraluminyum bir bakın isterseniz perakende satışları vardı. 3d yazıcı için profilleri buradan almıştım

O.KIRATLI

Arma 1mt. den kısa satmıyor ama kesim yapıyor diye biliyorum. Daha önce almıştım. Tekrar sorabilirsiniz.

dnacikaya

Alıntı yapılan: tekosis - 06 Eylül 2023, 22:17:23@Ersin @mustafa_cmbz @O.KIRATLI cevaplarınız için teşekkür ederim. Konya sokağa gittim an itibarı ile süreklilik ve model çeşitliliği açısından işime yarar bir ürün bulamadım. En mantıklı çözüm profil olacak gibi. O.kıratlı hocam maps'ten baktım dediğiniz alüminyumcu sanırım Hacıoğluları yarın onları arayacağım bakalım neleri var. Şu ana kadar kutuya ve devre yerleşim planına en uygun, işime yarayacak olan ürün ledaks firmasında bulduğum ADS-80 gibi duruyor. Araştırmaya devam...   

Ekleme: Arma ile dün görüşmüştüm en küçük 1 metre kesiyorlarmış. Benim devremde 45mm boyunda kesilmesi lazım kesseler güzel olurdu.

Kesim yapıyor arma. Çizim gönderin delik şu ölçüde şu ölçüde kesilecek diye yaparlar.

tekosis

Bana gelen teklife göre konuştum ama en iyisi yarın telefonla sorayım. Teşekkürler.

tekosis

Merhaba arkadaşlar. Arma elektronikten aldığım soğutucular geldi. Kesme yağı bulaşmış kirli şekilde geldi ama bir gece deterjanlı suda bekletirsem sorun çözülür. Kesme ile birlikte 20 parça soğutucu maliyeti 485₺ oldu. Eğer soğutucuları işyerinden elden alsam iyi fiyat ama araya 208₺ kargo girince soğutucu başına maliyet 35₺ oldu. Piyasanın ne çok altında ne de üstünde olmayan ortalama bir fiyat oldu ama işime yarayan bir soğutucu oldu. Resimde görünen ikinci soğutucu 25₺ boyu 50mm ama kutuya sığmıyor, max 45mm benim için uygun olan ölçü. Soğutma performansı olarak hangisi daha iyi sonuç verir bir test yapıp kayıt altına almayı düşünüyorum. Eğer ucuz olan yeterli performans sağlarsa ileride o seriden alırım sanırım.