Aliexpress üzerinden geliştirme kartı almak

Başlatan blcouz, 12 Eylül 2023, 08:27:56

blcouz

Yaklaşık altı ay önce heveslenip sipariş verdim wt32 sc01 plus geliştirme kartım gümrüğe takıldı ve absürt ücretler istendi bu  yüzden geri alamadım (Hiçbir şekilde gümrük müdürlüğü telefonları açmıyor son 5 yılda on binlerce mağdur). Aliexpressten ürün alırken yada geliştirme kartı nasıl alabilirim yada nelere dikkat etmeliyim ?Araya exta bir firma sokamazmıyız bizim ürünlerimizin gümrüğe takılmasını engelleyebilmek için yada buna yakın bir şey yapamazmıyız ?

zipzip

Bir tane aldıysan takılması için neden yok. İşyeri adresi verdiysen, ticari olarak değerlendiriliyor, takılma nedeni olabilir. Onun dışında ayda 5 gönderi ve paket başı 150 Euro sınırını aşmadıysan problem olmamalı.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: zipzip - 13 Eylül 2023, 13:10:02Bir tane aldıysan takılması için neden yok. İşyeri adresi verdiysen, ticari olarak değerlendiriliyor, takılma nedeni olabilir. Onun dışında ayda 5 gönderi ve paket başı 150 Euro sınırını aşmadıysan problem olmamalı.

Paket değilmiş adet başı imiş. Mesela 5 adet tek pakette ürün aldi isen o ay ki hakkın doluyor. Amazon bile bisey yapamıyor. Amazon dan almaya özen gösteriyorum çünkü hiç takılma olmadi.

2 gün önce dijital osiloskop aldım. 3500 tl ye ne gümrük ne vergi hicbirsey almadılar aras kargo ile elime ulaştı. Oradan ise yanwen ile geldi. Geliş yolu çok önemli. Thy ile gelenler yüzde 80 takılıyor mus.

fide

Amazon.com.tr üzerinde satış ayapan Çinli amcalar var. Onlar sipariş verirken ya gümrük + kargoyu fiyata yediriyor yada ayrıyeten ekliyorlar. Geçen ay iki tane RK6006 güüç kaynağı aldım ikisi de takılmadan geldi. Amazon.com.tr üzerinde varsa oradan bak. Yoksa aliexpress ve banggoodd'da vergi dahil almaya çalış 
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

ahmetbudak

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 13 Eylül 2023, 15:13:26Paket değilmiş adet başı imiş. Mesela 5 adet tek pakette ürün aldi isen o ay ki hakkın doluyor. Amazon bile bisey yapamıyor. Amazon dan almaya özen gösteriyorum çünkü hiç takılma olmadi.

2 gün önce dijital osiloskop aldım. 3500 tl ye ne gümrük ne vergi hicbirsey almadılar aras kargo ile elime ulaştı. Oradan ise yanwen ile geldi. Geliş yolu çok önemli. Thy ile gelenler yüzde 80 takılıyor mus.
Hangi dijital osiloskobu hangi satıcıdan aldınız link paylaşır mısınız?

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: ahmetbudak - 13 Eylül 2023, 19:14:54Hangi dijital osiloskobu hangi satıcıdan aldınız link paylaşır mısınız?

rongweiwang Plastik Osiloskop Dijital 800x480 Taşınabilir Işık Ayarlanabilir 1GSa/s Örnekleme Hızı Sinyal Üreteci Osiloskoplar

https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B0C3NGJXD2?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

Kayıt ve pc bağlantı özelliği de var. 3700 kusur yazıyor ama %5 indirim uygula tikini tıklayınca 3500 lere düşüyor. Sinyal seviyesini otomatik bulabiliyor ve sinyal jeneratöru de var. Benim hoşuma gitti. Ekran gayet başarılı. Video da çekebilirim görmek istediğiniz yada test etmek istediğiniz bir şey varsa soyleyebilirsiniz

Kclkvl

Aliexpressten almak istediğiniz elektronik ürünler için bana yazarsanız yardımcı olabilirim.

gevv

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 14 Eylül 2023, 03:10:18rongweiwang Plastik Osiloskop Dijital 800x480 Taşınabilir Işık Ayarlanabilir 1GSa/s Örnekleme Hızı Sinyal Üreteci Osiloskoplar

https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B0C3NGJXD2?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

Kayıt ve pc bağlantı özelliği de var. 3700 kusur yazıyor ama %5 indirim uygula tikini tıklayınca 3500 lere düşüyor. Sinyal seviyesini otomatik bulabiliyor ve sinyal jeneratöru de var. Benim hoşuma gitti. Ekran gayet başarılı. Video da çekebilirim görmek istediğiniz yada test etmek istediğiniz bir şey varsa soyleyebilirsiniz

ürün fnirsi 1014d  resim ekleyebilirmisiniz. sanırım satıcılar kafasına göre marka çıkartıyor :)

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: gevv - 14 Eylül 2023, 23:32:25ürün fnirsi 1014d  resim ekleyebilirmisiniz. sanırım satıcılar kafasına göre marka çıkartıyor :)

Ürün resmi doğru ama marka dediğiniz gibi başka yazmışlar.

Kısa bir video yükledim.

Fiyat epey makul. Şuan aliexpress de bile 4k civarlarında.

mustafa_cmbz

Aliexprese yönelik sanırım Çinlilerin ticari yayılmasını engellemek için Bi engelleme var şimdiye kadar hiç bir ürünüm gümrüğe takılmadı girdi çıktı ama bakıyorum bu aralar herkes şikayetçi.

Geçen amazondan güç kaynağı aldım tee Almanya dan kalktı geldi hiç sorun yaşamadım.

Sanırım Amazon anlaşmış bizimkilerle ürün 1500tl ise oranı belli daha alışverişi yaparken kesiyor gümrük ücretini parayı peşin yatırınca sanırım bizim gümrük ellerini ovuşturuyor.

Bu sıralar ürün gamı çeşitli olmasada tercihim Amazon.

Aliexpresteki çinlilere de üçkağıdı biz öğrettik abicim adamlar bizimle baş ederkene üçkağıdı öğrendiler ürün 2bin ise 500tl yazıp kargo ücretini şişiriyorlar tabi ürün gelmezse kargo ücreti güme gidiyor birde o bakımdan tercih etmiyorum

blcouz

Aldığım ürünler bunlar gümrüğe takılma sebebi ise sahte fiyatlandırma gibi bişeydi ama tabi öle bişi yok. Alışveriş sepetim

16 Eylül 2023, 12:15:28
Alıntı yapılan: Kclkvl - 14 Eylül 2023, 14:35:40Aliexpressten almak istediğiniz elektronik ürünler için bana yazarsanız yardımcı olabilirim.

Özel mesaj atamıyorum sanırım profilimle alakalı fiyatlandırmalar nasıl detaylı bilgi verirmisiniz

veliusta

Benimde geçen hafta ilk kez aliexpress ürünüm gümrüğe takıldı. Aldığım şey elektronik eğitim setiydi içinde 10 Tanede WS2812B modül vardı. Ticari sınır diye gümrüğe takılmış. Ürünler gerçektende eğitim için almıştım. Emeği geçenlerin Allah belasını versin.