mrfc522 kart okuma performansı

Başlatan merve damar, 18 Eylül 2023, 08:26:54

merve damar

Merhaba, MRFC522 kullanıyorum. İlk pcbde okuma performansı çok güzel istediğim mesafeden rahatlıkla okuma yapabiliyorum. ama bazı revizyonlar yaptığım 2. pcbde aynı performansı alamıyorum. kartı pcbye nerdeyse temas ettirmem gerekiyor okuma yapabilmem için. Aynı anten tasarımına sahip 2 pcbde, farklı olan yerler gnd kaplama daha fazlaydı 2. pcbde onunda gndsini kazıdım denemek için. bide via delikleri daha küçük 2. pcbde, geri kalan her şey aynı. Bu konuda tecrübe olan var mı destek olabilir misiniz?

MrDarK

Merhaba, anten eşlenik devreyi hesaplamanız yada anten çıkış gücünü ölçmemiş gerekir. Anten devresinin önündeki kapasite ve bobin değerleri ile anteni uygun değerlere ayarlayabilirseniz modeldeki performansdan daha iyi bir seviyeye getirebilirsiniz. Maksimum 5cm mesafeden sağlıklı ölçüm yapabilirsiniz. Profesyonel ölçü aleti kullanmanız gerekebilir.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

merve damar

merhaba sorun çözüldü, RX direncinin bağlı olduğunu konsandasörü yani antene giden kondansatörü direkt toprağa bağlamışım, O yolu kaldırınca sorun çözüldü teşekkürler