20s 18p bldc motor sarımı

Başlatan bulutay, 23 Eylül 2023, 18:05:18

bulutay

20 mıknatıs 18 slotlu bldc motorun sarım şemasını bilen var mı acaba

alikeskinkilic

sarımın bir standardı var zaten hepsine uyar internetteki şema  A için birinci yuvaya cw ikinci yuvaya ccw sonra 4 yuva atla B ve C için aynen devam A nın tüm sarımı bittiğinde B yi A nın ilk başladığın bobinlerinin bittiği yerden başlat o da aynı sarım sıralamasına dikkat et ve sarım yönüne mıknatıs kutupları N-S N-S olduğundan sarımların biri saat yönü biri tersi tüm yuvaları doldur sonrada yıldızmı üçgenmi bağlayacaksın bağla birbirlerine.
Hep meraktan

kudretuzuner

Merhaba,
Arkadaşın bu konuda çok kapsamlı videoları var her şeyi anlatıyor
https://www.youtube.com/@KerimAkarpat
Amatör

bulutay

18 slot 20 mıknatısta 2 tane kör slot oluşuyor.bunun ne oldugunu bilen var mı

ilyas KAYA

18 /3 = 6 yapıyor. 3u , 3v , 3w diye sarim yaptığınız zaman nasıl boşluk kalır ki ?

Yaptığınız bağlantının şeması var mı?

bulutay

ilyas KAYA

Benim motor 18 kutup 30 miknatis var :) ama sarim yine de 3 tane U 3 tane V 3 tane W şeklinde ve sonra yine 3 tane U 3 tane V 3 tane W olarak devam ediyor. Miknatis sayısı çap ve acıya göre değişiklik gösterebilir

salim ALTIN

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 26 Eylül 2023, 19:51:21Benim motor 18 kutup 30 miknatis var :) ama sarim yine de 3 tane U 3 tane V 3 tane W şeklinde ve sonra yine 3 tane U 3 tane V 3 tane W olarak devam ediyor. Miknatis sayısı çap ve acıya göre değişiklik gösterebilir

Merhaba @İlyasKAYA

" Benim motor "  kısmına istinaden yazdım. BLDC motor konusunda ürününüz mü var. ? Benim de ihtiyacım olacak. Öyle bir ürününüz varsa irtibata geçmek isterim. Ayrıca BLDC sürücü konusuna ilgi göstermiyordum ama şimdiki ihtiyaç ile birlikte bu gün bir takım BLDC sürücü entegreleri siparişi geçiyorum digikey den. Ar-ge
Bu konuda tecrübenize binaen tavsiyeniz olurmu ?
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

bulutay

hazır yaptıgım sürücüler var.