Online Mekanik tasarım siparşi (JLCPCB benzeri)

Başlatan M.Salim GÜLLÜCE, 26 Kasım 2023, 21:31:58

M.Salim GÜLLÜCE

Tasarım step dosyalarınızı gönderip ürtilmiş parça olarak adresinize isteyebiliyorsunuz.
Bana ilginç geldi belki sizede ilginç gelebilir

Reklam sayfası:
https://www.facebook.com/watch?v=735991561676332

Başwuru linki:
https://get.xometry.com.tr/

mustafa_cmbz

https://cadcut.co/

ben burayı çok kullanıyorum lazer kesim işlerim oluyor fena işçilik te yapmıyorlar en güzelide çizim yüklediğinizde şak diye fiyat veriyor..

bu pcbway gibi çinli firmalar da başlamış 3d printer çıksıtı cnc işleme vs. parçalarınızı yaparız diyorlar...

deneyen varsa tecrübelerini bende merak ediyorum yoksada yakın zamanda ben tecrübe edeceğim fiyatları uygun ise..

kimlenbu

Xometry ile eski iş arkadaşlarım çalıştı, maslak itü kampüsündeki ofislerini de ziyaret ettik. Oldukça profesyoneller ve işlerinin arkasında duruyorlar. Bu şirketin amacı üreticilerin kapasitelerini ve toleranslarını öğrenip ona göre müşteri bulmak. Bu sayede üreticilerin tezgahları boş kalmıyor ve müşteriler istedikleri kaliteye ulaşabiliyorlar.

Özellikle cnc'de işi olanlar bilirler, bugün git yarın gel, tezgahı 1 parça için bozamam, yaparım ama 304586034985 dolar fiyat çıkar vs bir sürü saçmalıkla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz, bu adamlar öngörülebilir sürelerde ve öngörülebilir fiyatlarla iş yapmanızı sağlıyorlar. Prototip aşamasında üretici nazı çekmenizi engelleyebilirler.

mustafa_cmbz

Burada tek sıkıntı ürettirilecek olan ürünün çalınması çoğaltılmaso VS. Gibi güvenlik sorunları olabilir..

Misal x bir firmasınız özel bir tasarıma sahipsiniz bunu bu tarz bir yerde ürettirmek istediniz fakat kopyalanmaması ile ilgili nasıl emin olabilirsiniz ki..

kimlenbu

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 27 Kasım 2023, 16:47:38Burada tek sıkıntı ürettirilecek olan ürünün çalınması çoğaltılmaso VS. Gibi güvenlik sorunları olabilir..

Misal x bir firmasınız özel bir tasarıma sahipsiniz bunu bu tarz bir yerde ürettirmek istediniz fakat kopyalanmaması ile ilgili nasıl emin olabilirsiniz ki..

Hiçbir yerde engelleyemezsiniz. NDA (non-disclosure agreement), gizlilik sözleşmesi ile bir nebze kendinizi koruyabilirsiniz ama o kadar kritik parça üretecekseniz projenin bütçesi bir cnc almaya yeter zaten.

ajanda_

yahu arkadaş  keşke  bir tane  3 eksen cnc pcb kazıma makinemiz olsa kimseye minnet etmedne kendi pcb mizi  yapardık e güzel..

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: ajanda_ - 27 Kasım 2023, 17:30:50yahu arkadaş  keşke  bir tane  3 eksen cnc pcb kazıma makinemiz olsa kimseye minnet etmedne kendi pcb mizi  yapardık e güzel..
Kendiniz yapmayı deneyin.
Kontrol kartları ve mekanik parçalar net te satılıyor.

Bu CNC genel maksatlı yapılmış.
Niteliğini siz belirleyip size özel dizaynedebilirsiniz.
İster PCB kazıyın ister lazer yakma..
İsterseniz Ahşap oyma...!!
Size kalmış.

ajanda_

Alıntı yapılan: M.Salim GÜLLÜCE - 29 Kasım 2023, 12:04:34Kendiniz yapmayı deneyin.
Kontrol kartları ve mekanik parçalar net te satılıyor.

Bu CNC genel maksatlı yapılmış.
Niteliğini siz belirleyip size özel dizaynedebilirsiniz.
İster PCB kazıyın ister lazer yakma..
İsterseniz Ahşap oyma...!!
Size kalmış.

haklısınız  abi bir  ara bu işe baya  kafa yordum ama 1- maddi imkansızlık 2- mekanik bilgim pek yoktur.  o yüzden hayata geçiremedik.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: ajanda_ - 29 Kasım 2023, 12:08:36haklısınız  abi bir  ara bu işe baya  kafa yordum ama 1- maddi imkansızlık 2- mekanik bilgim pek yoktur.  o yüzden hayata geçiremedik.
Yapılan DIY model vidyolar kakılı.
3 5 kuruş ayırarak yawaş yawaş yapabilirsin.
Programlar zaten Açık mkaynak kodlu ve istediğin zaman yardımcı oluruz.

veliusta

PCB'yi anlarımda, 3D Parçalar için neden halen Çin'i tercih ediyoruz. CNC işinde neden rakip olamıyoruz anlamıyorum. Sorun nerede?

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: veliusta - 03 Aralık 2023, 15:02:15PCB'yi anlarımda, 3D Parçalar için neden halen Çin'i tercih ediyoruz. CNC işinde neden rakip olamıyoruz anlamıyorum. Sorun nerede?

Toprağım git bakem sanayide bi ustaya şöyle bi parçam var yaparmısın ustam de bak nası bir tavır la karşılaşıyorsun..Mesele buradan kaynaklı..