Fotoğraftaki soketin adı nedir

Başlatan Furch, 12 Aralık 2023, 15:48:13

Furch

yas

Bunların envayi çeşiti mevcut. "Pogo pin" diye arayın.

Furch

Hocam yaylı değil de içi boş olanları özel bir adı var mı

F493

yas

İlk mesajdaki resimden boyutlarını pek anlayamıyorum. Pogo pine benzettim. Linke girdikten sonra diğer benzer ürünlerede bakınca mesela bu ürünün türevlleri gibi. Sanki Precision entegre soketlerinin pinlerine benzettim. Tabi ki ilk mesajdaki görselle alakası linkteki diğer görsellerden yola çıkarak varsayım yapıyorum.

fide

Mekatronik.org forumda bir arkadaş buna benzer pinleri pcb Via için kullanıyor. Rivet ismi ile arayın.

Diğer bir alternatif ise 2mm ölçü aleti konnektörlerinin pcbye lehimlenebilir versiyonu olabilir.

Bu konnektör için lehimlenebilir dişi yuva olabilir
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

istinaf duvarı

Alıntı yapılan: yas - 12 Aralık 2023, 15:51:39Bunların envayi çeşiti mevcut. "Pogo pin" diye arayın.
Bunlardan eski nokia nseries telefonlar içerisinde bolca bulunuyor. Kasa üzerindeki antenler, hoparlör, flash gibi parçalar pogo pinler ile anakarta bağlanıyor.

argeman

Bu pogo pini asla kullanmam diyordum, dell marka tabletim dock ünitesinden şarj olmamaya başlamıştı, ararken direnç nette buldum, biraz pahalıca olmasına rağmen 2 model aldım, çünkü ölçüleri yazmıyor, monte ettim  ve çalıştı.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: argeman - 13 Aralık 2023, 08:51:49Bu pogo pini asla kullanmam diyordum, dell marka tabletim dock ünitesinden şarj olmamaya başlamıştı, ararken direnç nette buldum, biraz pahalıca olmasına rağmen 2 model aldım, çünkü ölçüleri yazmıyor, monte ettim  ve çalıştı.

Direnc. Net bu konuda çok reziller. 2 tane aynı kılıf Bi mosfet birde pic aldım (sot23 kılıf)  hangisi işlemci hangisi mosfet yazmamışlar bile üzerine. Ama özdisan bu konuda sap kısmını oturttuğu için üzerinde stok kodundan ürün koduna kadar etiketli geliyor hepsi..

fide

Motorobit de bu konuda oldukça iyi. SO14 ve daha küçük kılıflı toplam 5 entegrenin hepsini kilitli poşete koyup göndermişler. Allah2tan bacakları yamulmamış.   
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com