webcam

Başlatan stlg, 12 Şubat 2006, 14:34:35

stlg

Sevgili arkadaslar
Bu bildigimiz ucuz tip webcamlardan analog video cıkışlı olanları varmı,
birde kameralardaki gece goruşlerle ilgili bilgi ,pratik olarak nasıl yapılabilir bu konuyu bilen arkadaşlar  bizleri aydınlatırlarsa çok seviniriz kolay gelsin  

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

OG

Analog video/audio çıkışlıları var. Gece görüşlü dediklerinde ön tarafına dizdikleri IR led ile aydınlatma yapıyor okadar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mhk

Belki farketmişsindir. Dijital fotoğraf makinaları yada kameralar.Yarı iletken sensör kullandıkları için IR ışığı algılayabilirler. Hatta TV kumandasında herhangi bir tuşa basıp led'ini kameraya tutup göstergesinden baktığınızda led ışığının yanıp söndüğünü görebilirsiniz. Ben tek IR ledi ile karanlık ortamda deneme yapmıştım lakin başarılı olmadı. @ OG ninde yazdığı gibi güçlü IR led blokları ile sanki fenerle aydınlatılıyormuş gibi görüntü oluşumu gerçekleşir.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

argeelektronik

gece görüşü için "high ir led" ler var yan yana dizip yakarsan gecen gündüze döner ama bunu sadece kameran görebilir :)
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

salim ALTIN

Merhaba.
Karaköy alt geçitte karaköy pasajı tarafından girişte sağdaki ilk mağaza da satılıyor. IR aydınlatma için kamera etrafına 8- 10 adet led dizilmiş olarak var. analog video çıkış veriyor. ben normalini aldım. mikrofonu da var yanında. 30 Y. liradan başlıyor. 45- 60 yeni lira olanlar var. küçük büyük çeşitleri var.
Adaptörü, 5 metre ara bağlantı kablosu ile birlikte + KDV
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

timpati

oradan bir tane de biz almıştık, yalnız dikkat etmeniz gereken bir konu var; karanlık ortamda IR ledler otomatik olarak devreye giriyor ama görüntü SİYAH-BEYAZ'a  dönüyor. ancak bol ışıkta görüntü renkli olabiliyor.
why mr. anderson, why ?

argeelektronik

gece görüşünde renk olmaz zaten sadece  karanlık ve aydınlık vardır, bu ışığın dalga boyuyla ilgili bişeydir görmek istediğin cisme gönderdiğin ışık demetinin içinde tüm renk tonları varsa cisimin rengi herneyse sadece kendine uyan rangi geriye yansıtır diğerlerini emer bu şekilde rengini görürüz mesala güneş ışığında bizim görebildiğimiz tüm renk tonları ve göremediğimiz tonlarda var.
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...