Raspberry Pi 5 Adaptör Arıyorum

Başlatan Mucit23, 05 Ocak 2024, 13:22:26

Mucit23

1 Tane Raspberry Pi 5 Adaptör lazım. Bulamadım. Yerli tedarikçilerde stok yok şuanda. Acaba Bi önceki versiyonun Raspberry pi 4'ün adaptörü ile çalıştırabilir miyim?   

wtrk

Hocam standart 5v 2A ile çalışıyor, bence herhangi bir 2A adaptor işini görür.
NoBody Can Stop Me!!!!!

MC_Skywalker

Mucit23

Eski adaptör yeterli değilmiş. Yurtdışı forumlarda hata verdiği söyleniyor.  Evet ilk etap da telefon şarj adaptörü ile çalıştırmayı düşünüyorum. Xiaominin yüksek güçlü adaptörleri iş görecektir.

SERRO EFE

Ben cep telefonu şarj aletiyle çalıştırdım. Hatta üzerinde opencv derledim uzun bi süre %100 cpu ile işlem yaptı bir sorun görmedim.

fide

Xiaomi 67w hızlı şarj adaptörü ile denedim. Sıkıntı yaşamadım.

Pi4 adaptör yada 30w altı herhangi bir adaptör kalitesiz bir adaptör kullanmayın. Yada soğuk su yanınızda hazır bulunsun.

https://www.teknomuaz.com/index.php?route=product/product&search=67w&product_id=78&search=67w

Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

istinaf duvarı

06 Ocak 2024, 10:01:46
Alıntı yapılan: Mucit23 - 05 Ocak 2024, 13:22:261 Tane Raspberry Pi 5 Adaptör lazım. Bulamadım. Yerli tedarikçilerde stok yok şuanda. Acaba Bi önceki versiyonun Raspberry pi 4'ün adaptörü ile çalıştırabilir miyim?   
Raspberry π 5'de USB-PD desteği mevcut. 5 amper destekleyen herhangi bir USB-PD güç adaptörü iş görecektir.

Ersin

5v 20A ızgaralı adaptör bağladım ,gpio pinlerden 2 tane +5v ve 2 gnd ye bağlı kablo ile , yine de rasbian os ta beğenmiyor, düşük voltaj felan diyor.
Büyük ihtimal usb-c üzerinden orjinal adaptör kullanılsın diye yaptılar.Voltajı 5.2v ta da ayarladım aynı.Farklı os larda bu uyarı gelmiyor olabilir.

istinaf duvarı

Alıntı yapılan: Ersin - 10 Ocak 2024, 10:48:145v 20A ızgaralı adaptör bağladım ,gpio pinlerden 2 tane +5v ve 2 gnd ye bağlı kablo ile , yine de rasbian os ta beğenmiyor, düşük voltaj felan diyor.
Büyük ihtimal usb-c üzerinden orjinal adaptör kullanılsın diye yaptılar.Voltajı 5.2v ta da ayarladım aynı.Farklı os larda bu uyarı gelmiyor olabilir.
USB-PD trigger modüllerini deneyin.

forsa1975

Samm markette stoklara düştü. Soğutucu da stoklarda.