Otomobillerde aygıt ekleme için sigorta aparatı

Başlatan M.Salim GÜLLÜCE, 30 Ocak 2024, 22:42:31

M.Salim GÜLLÜCE

Oto elektirikçilerde ve oto sanayide ne kadar aradıysamda satan kullanan kimseyi bulamadım.
Aracıma DashCam takmak için elektirikçilere sorduğumda sigorta tablosunu söküp arkasından kabloyu soyup ek yaptıklarını belirttiler.
Hiç hoşlanmadığım bir yöntemi kullanıp duruyorlar yıllardır.
İnternet üzerindede epeyce fahiş fiyatlara satılıyor. Oysa çok basit bir aygıt.
Meğer LittleFuse imal etmişte haberimiz yok. Önceden haberim olsa bu markalıyı tercih ederdim.
Fuse Holder sınıfına giren sigorta çoğaltma ve elektirik alma kablosu.

Bi çuval laf etmektense resmini koyalım da ihtiyacı olan dostlarımız faydalansın.
Ankarada bir satıcıdan trendyol üzerinden çiftini 215 TL ye almıştım.

fuse-blocks-fuseholders-and-fuse-accessories/specialty-items/add-a-circuit-mini-carded

Cemre.

Daha dün aldım iki tane, kamera için. LittleFuse marka nereden alabiliriz acaba Türkiye'de?

Ben Amazon'dan Viofo MT01383 Mini Tip olan modeli 2 adet 165₺ aldım.

gevv

"Viofo MT01383" adaptör diye arama yapın 2 sitede var.

"Sigortalı kablo" diye aratınca bir sürü site, çeşit çıkıyor.

Araç içi kameraların adaptörlerin de değiştirilebilir sigorta var. Neden ek sigorta bağlıyorsunuz ?

Ben iç mekan da cam sigortalı kablo kullanıyorum. Şerit LED, disko topu vb  :D

Melih1802

Alıntı yapılan: M.Salim GÜLLÜCE - 30 Ocak 2024, 22:42:31Oto elektirikçilerde ve oto sanayide ne kadar aradıysamda satan kullanan kimseyi bulamadım.
Aracıma DashCam takmak için elektirikçilere sorduğumda sigorta tablosunu söküp arkasından kabloyu soyup ek yaptıklarını belirttiler.
Hiç hoşlanmadığım bir yöntemi kullanıp duruyorlar yıllardır.
İnternet üzerindede epeyce fahiş fiyatlara satılıyor. Oysa çok basit bir aygıt.
Meğer LittleFuse imal etmişte haberimiz yok. Önceden haberim olsa bu markalıyı tercih ederdim.
Fuse Holder sınıfına giren sigorta çoğaltma ve elektirik alma kablosu.

Bi çuval laf etmektense resmini koyalım da ihtiyacı olan dostlarımız faydalansın.
Ankarada bir satıcıdan trendyol üzerinden çiftini 215 TL ye almıştım.

fuse-blocks-fuseholders-and-fuse-accessories/specialty-items/add-a-circuit-mini-carded

DashCam olarak hangisini tercih ettiniz?

triyak

Hocam amaç ek sigorta koymak değil, kablo kesip biçme olmadan direk sigorta panelinden enerji almak.

Alıntı yapılan: gevv - 31 Ocak 2024, 09:45:42"Viofo MT01383" adaptör diye arama yapın 2 sitede var.

"Sigortalı kablo" diye aratınca bir sürü site, çeşit çıkıyor.

Araç içi kameraların adaptörlerin de değiştirilebilir sigorta var. Neden ek sigorta bağlıyorsunuz ?

Ben iç mekan da cam sigortalı kablo kullanıyorum. Şerit LED, disko topu vb  :D

gevv

Anladım @wanted0035 hocam. Panelden baya uğraştırır ama prof. Olur.

@Melih1802 hocam Ben uzun süre araştırdım 360+ G300 aldım 1 yıl geçti sorun yok çekimi de güzel.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: Melih1802 - 31 Ocak 2024, 12:10:21DashCam olarak hangisini tercih ettiniz?
Viofo a118 eskiden wardı elimde.
Yeni çift kameralıları war şimdi.

31 Ocak 2024, 20:13:25
Alıntı yapılan: wanted0035 - 31 Ocak 2024, 13:07:31Hocam amaç ek sigorta koymak değil, kablo kesip biçme olmadan direk sigorta panelinden enerji almak.

Kesinlikle aracın 5 yıl garantisi warken sigorta panelinin arkasından kablo kesip eklemek hiç kimsenin işine gelmez, ayrıca da bunu yapacak becerikli usta da bulmak gerek.
Her kes biz gibi elektronikçi değil ama sigorta panosunu yerinden almak benim için bile çok problemli bir olay.
Çakmak sigortasını çıkarıp bu aparatı takarak extradan elektirik alabiliyorsunuz. Hemde dilediğinizde tek hareketle orjinale döndürüyorsunuz.

asma

Alıntı yapılan: wanted0035 - 31 Ocak 2024, 13:07:31Hocam amaç ek sigorta koymak değil, kablo kesip biçme olmadan direk sigorta panelinden enerji almak.

Peki şu olur mu?

https://robiz.net/sockets/scotchlock  (Salim abi , kargo ücreti ödemeden de alabilir)

triyak

Benim için uygun ancak kablolara geri dönüşü olmayan müdahale yapılıyor bu ek aparatıyla. Sigortalı ek aparatının yerini tutmaz bu yüzden.

Alıntı yapılan: asma - 01 Şubat 2024, 06:46:07Peki şu olur mu?

https://robiz.net/sockets/scotchlock  (Salim abi , kargo ücreti ödemeden de alabilir)