Bilgisayar açılmıyor.

Başlatan bbs2006, 11 Şubat 2024, 11:58:30

bbs2006

Merhaba
Bölümümüzdeki bilgisayar ekrana görüntü gelmiyor. Açılmıyorda.uzun süreli kısa aralıklarla bip sesi çıkarıyor. Ram kontrolu yaptık düzelmedi.anakarta arızası gibi gözüküyor. Bu konuda bilgi
si olan varmı. Ses dosyası var ama buraya  yükleniyormu  bilmiyırum.

Erol YILMAZ

Power supply arızası da olabilir,
Ekran kartı da...

bbs2006

Power supply değiştirdim denedim hata devam etti. Ekran kartını çıkarıp anakart üzerindeki vga taktım görüntü yine gelmiyor.

ilyas KAYA

Anakart ustundeki bios Pilini söküp öyle bir deneyin bitmiş ise kısa devre oluyor ve açmıyor.
Raml leri tek tek takın deneyin , işlemciyi söküp geri takın.

cevat1

Alıntı yapılan: bbs2006 - 11 Şubat 2024, 12:38:01Power supply değiştirdim denedim hata devam etti. Ekran kartını çıkarıp anakart üzerindeki vga taktım görüntü yine gelmiyor.

Bios ayarlarında VGA aktif mi?
Ram pinlerini silgi ile silin.
Başka ram ile tekrar deneyin.
Ram yuvalarında birikmiş tozlar varsa, tazyikli hava ile temizleyin.

power20

bbs2006

Alıntı yapılan: cevat1 - 11 Şubat 2024, 14:03:00Bios ayarlarında VGA aktif mi?
Ram pinlerini silgi ile silin.
Başka ram ile tekrar deneyin.
Ram yuvalarında birikmiş tozlar varsa, tazyikli hava ile temizleyin.

Ekran gelmediginden biosa giremiyorum. Ram silgi ve alkol ike temizledim.farklı ram ile denedim. Onlarıda diş fırcası ike alkol iletemizledim. Hiç sonuç elde edemedim.

JOKERAS

Anakart üzerinde Buck converterler ve bunların Kondansatörleri var.Bunlar zamanla şişer.
Bu kondansatörleri değiştirin yada voltajlarını kontrol edin.
Anlattığınız duruma göre Ram'ler çalışmıyor.Ram Slotlarını dikkatli bir şeki,lde
kontrol edin,Sök tak yaparken yamulmuş Pin olabilir.

mg1980

İnşallah değildir ama benim laptopta bu sesler işlemci arızası çıktı.. işlemci hemen ısınıyor ve 1 ampere yakın akım çekiyordu, 10 yıllık Dell.. yenisini almak daha mantıklı oldu....

bbs2006

Alıntı yapılan: JOKERAS - 11 Şubat 2024, 14:46:37Anakart üzerinde Buck converterler ve bunların Kondansatörleri var.Bunlar zamanla şişer.
Bu kondansatörleri değiştirin yada voltajlarını kontrol edin.
Anlattığınız duruma göre Ram'ler çalışmıyor.Ram Slotlarını dikkatli bir şeki,lde
kontrol edin,Sök tak yaparken yamulmuş Pin olabilir.

Ram taklı olsada olmasada açılışda sürekli kıs bip sesi veriyor

sezgin05

Güncel bios yüklemesi yapın

JOKERAS

Alıntı yapılan: bbs2006 - 11 Şubat 2024, 18:58:17Ram taklı olsada olmasada açılışda sürekli kıs bip sesi veriyor
Kuzey Köprüsü dedikleri bir işlemci var.
Ram ve bazı çevresellerle İşlemci yollarını organize eden.Bunun bozulmuş olma,
daha doğrusu Lehim hatası olma olasılığı var.Entegre BGA olduğu için zamanla sıcak soğuktan etkilenip
Lehim hatasına düşerdi.Eskiden bilgisayarlar değerliyken Anakart tamircileri bu entegreye "Reball" işlemi yapardı.
Eğer hiç bir sebep yokken Biiiip hatası alıyorsanız sebeplerden biri bu olabilir.

sezgin

anakartın modeli nedir bir de uzun bipler genelde sayılıdır sürekli çalmaz bir yerde ton değiştirir. Ayrıca cpu'yu sökünce uyarı değişiyor mu, değişmiyorsa anakart kesin gibi.

bbs2006

Gigabayt
Ga h61m.
İşlemciyi söküp denemedim.yarın okulda denerim.

bbs2006

Merhaba
İşlemciyi söküp denediginm zaman hiçbir bip sesi gelmiyor