Tek beslemeli 4 lü opamp

Başlatan bunalmis, 13 Şubat 2006, 13:15:12

z

LM358'e göre daha yüksek frekanslarda çalışabilen, tek pakette 4 opamp içeren tek besleme çalışabilen piyasada bolca bulunabilen opamp ismi verebilirmisiniz?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

TL074 u incelediniz mi?

4 tane 13V/us ile LM358 den hızlı olması lazım.
Ama (-) beslemeye yakın çıkış verebiliyor mu onu bilmiyorum.
Piyasada olması lazım.

sahinler64

4 lü olarak lm324-lm2902-lm224 olabilir.ama frekans için datasheetlerini bir incele derim.
aha burada
SAYGILARIMLA...

KAZIMUGUR

Eskilerden TL084
Yenilerden LM2900

z

TL074 ve TL084 ü zaman zaman kullanıyor ve çok memnunun ancak
bu opmpları tek beslemede, küçük DC sinyal sinyalin uygulamalarında, sinyal şasesinin besleme şasesi ile aynı olduğu uygulamalarda kullanamıyorum. Bu iki opamp da çift besleme istiyor.

Yoksa ben mi beceremiyorum?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

Küçük dc sinyal uygulamalarında sadece GND ve VDD besleme imkanım varsa genelde LM358 kullanıyorum.
Eğer gerilim biraz daha küçük ise OP07 ye geçiyorum. (Yavaş bir opamp)
Besleme de (-) ve (+) ya dönüyor o zaman...

sunu sormak istiyorum. LM358 hız problemi dışında şaseye yakın okuduğunuz sinyalleri istediğiniz gibi yükseltebiliyor mu?
Çok yakın olanlarda o da pek iş yapmıyor da onun için diyorum.

Zira LM358 den hızlı olsun, GND girişte çalışsın, 4 tane bir arada olup piyasada bol olsun. Zoru istemişsiniz hocam :D

Bence TL074 e ufak bir negatif besleme devresi ekleyeceksiniz.

stlg

Sevgili bunalmis

Kardeş birde RC4136 yı incele piyasada bulunuyor ozelliklerini tam bilmiyorum kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

memed52

Hızı sizi tatmin ederse Lm339 kulanabilirsiniz open collector dür. Tek besleme gerlimi ile 0 volta yakin giriş gerilimlerinde yeterince iyi sonuçlar verir.
İyi Çalışmalar