S7 200 İLE OP7 HABERLEŞTRİME

Başlatan myarbay, 15 Şubat 2006, 19:48:49

myarbay

Sayın ustalar

ben s7 200 ile OP7 arasında haberleşmeyi nasıl yapabilirim bana basit bir örnek vere bilirseniz sevinirim ben daha önce OP7 ile S7300 arasında bir proje yaptım ama bu S7 200 biraz farklı şimdiden teşekkürler

efe1409

Aşağıdaki linkte OP panel S7-200 haberleşme ayarları ile ilgili dosya var.Soruların olursa yardımcı olurum.Kolay gelsin.
http://www.hemenpaylas.com/download/207187/PANEL_PROGRAMLAMASI.pps.html
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

myarbay

sağol kardeş ama burdaki sorum S7200 programı içerinsindeki datablock ile OP7 arasındaki bağlantı aynı S7300 gibi değil bunu nasıl yapabilirim bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim çünkü daha önceki yazdığım belirttim S7300 ile bir proje yaptım gayet güzel çalıştı ama S7200 de bu biraz daha karışık istersen msn den konuşalım

omeryarbay@hotmail.com

efe1409

S7-200 OP ile ilgili bir örnek dosya hazırlıyorum buraya göndereceğim.
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

myarbay

çok teşekkür ederim senide meşgul ediyorum yardımların için sağol bana data block nasıl hazırlanıyor ve OP7 den S7200 e nasıl input ve output alırım onu anlatırsan sevinirim..

myarbay

Usta sorunu hallettim problem kalmadı haberleşme ve input output gönderip ve alıyor proje gayet güzel çalıştı

ilgilendiğin için sağol

fatihgns

Efe arkadaş hazırladığın slayt güzel olmuş ellerine sağlık.  Örnek dosyayıda eklersen faydamıza olur. Kolay gelsin