Air Motor (Pneumatic Motor)

Başlatan wulong, 17 Şubat 2006, 23:08:56

wulong

Arkadaşlar air motor veya diğer adıyla pneumatic motor hakkında bilgi bulamadım bi türlü aranızda hiç pnömatikçi yok mu? Bana acil bilgi lazım

PAPAYA

Pnömatik motorlar çok ihtiyac duyulan makineler değillerdir  anca dişçiler ve çok ani ve hzılı iş istenen  yerlerde kulanırlar. ;)

gochisar

Türkiye içerisinde pek sık kullanılan bir sistem değil. Gereksinimleri biraz fazla. Ama hız bakımından çok iyi. Birden fazla motor kullanımı için basınç sınırlayıcı vana, yönlendirme valfleri, hava temizleme filtreleri, hava kurutucular sistemin maliyetini katlıyor. Bunun yanında havanın sıkışabilir olması esnek güç ihtiyaçlarını karşılamak için gayet muntazam. Sistem sadece gerektiği kadar güç kullanıyor. Ayrıca konumlandırma mevzusunda ek bir takip sistemi ihtiyacı kesinlikle şart.
Sistemi cazip kılan iki etken gerçekten çok önemli;
 Hız
 Esnek güç aktarımı

http://www.urcautomation.com/
bu sitede 6 eksenli kollar var. Gayet muntazam. Videoları bir izleyin.
Hayata geçirmek için pek fazla maliyet unsuru olmayan sistemler ama amcalar fiyatları 110 bin civarından başlatmışlar. Şöyle kabaca bakınca 6 bin gibi bir masrafa buradaki sistem çıkar.

Motor ihtiyacı için ankarada ostim, istanbulda perpa gezilmeli. Geri kalanlar her yerde rahatça bulunabiliyor.
siensi

cafcaf89

slm arkadaşlar. Pnömatik motorlar genelde beyaz eşya türü üretim yapan işletmelerde vidalama, klavuz çekme, delme, zımparalama vb. bu tür işlerde kullanılan tabanca tabir ettiğimiz havayla çaılşan el aletlerinin dönme işlemini gerçekleştiren bir çeşit ekipmandır. sistemin çalışma prensibi havanın bir yönden girip içerdeki hava paletleri diye tabir ettiğimiz fiber malzemeden yapılmış kanatçıkları harekete geçirmesiyle ve havanın diğer yönden eksoz diye tabir ettiğimiz çıkma işlemini gerçekleştirerek dönme işlemini gerçekleştiren bir çeşit mekanizmadır.    
sistemin gereksinimleri ;
   * 6 bar hava basıncı
   * hava filtresi ve hava yağlama ünitesidir(şartlandırıcı)

HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR       MUSTAFA KEMAL ATATÜRK