W98 makinada suur kaybi

Başlatan bunalmis, 26 Şubat 2006, 00:31:18

z

Dun aksam hic bir sorunu olmayan W98 makinami kapatip ertesi gun actigimda makina nerede ise safe moda benzer sekilde acildi.

Ortada ne CD surucu, ne optik mouse ne duzgun ekran kart ayarlari vardi.

Kontrol panelde System'e girdiginde sok oldum. Ortada System Board disinda hic bir sey yoktu.

PC nin CD okumamasi. mouse'i tanimamasi zaten yeterli zorlugu cikartmaya yeterliydi. (Baska mouse takma sansim da yok)

Neden boyle bir durumla karsilastim anlamadim.  Fikriniz varmi?

Binbir ugrastan sonra nihayetinde System panelde System board'u da sildim ve makinayi tekrar actigimda isletim sistemi tek tek donanimlari buldu ve makina normale dondu.

Sorum su:

PC nin benzer bir suur  kaybina ugramasi durumunda, kardesim bak  senin daha onceki donanim yapin ve suruculerin bunlardi diyebilecegim bir klasor olusturmak istiyorum. Bu klasordeki verileri soyleyeceginiz yere kopyaladigimda makina daha onceki durumunu hatirlasin.

Bu klasorde;

Mevcut donanim isimleri ve tek tek donanima ait suruculer bulunmali.

Bu islemi nasil yapabilirim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

CaFFeiNe

onu bilmiyorum ama GHOST ile yedekleyebilirsin bir donanım problemin yoksa yani bahsettiğin olay windowsla ilgili yada başka bir yazılımsal problem ise GHOST işini görecektir sanırım

z

Zaten kolonlu calisiyorum ancak kolonlama peryodum 2 aydan uzun oluyor.

Makinama virus girme ihtimali cok zayif zira dis baglantilari yok. Genede zaman zaman yukaridaki gibi sacmaliklar oluyor.

Startup disket olusturmakla tam olarak ne yapmis oluyoruz? Driver listesi vs de saklaniyormu?

otm

windows sitem dosyaları zarar görmüş gibi görünüyor.

z

Sistem kendine geldikten sonra artik herhangi bir terslik farkedilmiyor ama.

timpati

bir internet cafede gördüğüm düzenek, tam istediğin gibi, adı norton go-back. yanılmıyorsam sadece program değil, bir de slota takılı kartı var.
izinsiz tek kelime bile yazamıyorsun. istersen PC çalışırken işletim sistemini bile sil; makinayı kapatıp açınca eski sistemi olduğu gibi karşında görüyorsun. dosya eklemek istediğinde (varolan üzerine yeni ekleme yaptığında) "bunu sisteme dahil et" babında şifre girip talimat veriyorsun.
cafedekilerin dediğine göre bu düzenek, onların hayatını kurtarmış. acemi kullanıcıların yanlışlıklarını, kötü niyetli müşterilerin verdiği zararları ve kaçınılmaz virüsleri temizlemeyle falan artık hiç uğraşmıyorlarmış. PC kapatılıp açılınca şifreyle kabul ettirilmiş son konfigürasyon karşına çıkıyor, yani PC her zaman ilk haline geri dönüyor.
why mr. anderson, why ?