Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

MM5318N

Başlatan nazcal, 13 Mart 2006, 12:46:03

nazcal

Merhaba,

yaklaşık iki yıl önce şirkette kullanılmak üzere bir kaç saat yaptık. Bu iş için de hazır saat entegresi kullanmaya karar vermiştim. Ne var ki şu an hatırlayamadığım MM serisinden bir entegre yerine MM5318N alınmıştı. Bu entegrenin datasheet'ini hiç bir yerde bulamadığım için 16F84 kullandım ve saatleri yapmış oldum. Geçenlerde de malzemeleri gözden geçirirken gözüme iliştiler. Elimde 10 adet MM5318N var ve ben bunları bir şekilde kullanmak istiyorum. Elinde bununla ilgili herhangi bir bilgi olan var ve paylaşırsa sevinirim. Ayrıca elinde döküman olmayan fakat daha önce bu entegreyi kullanmış olan arkadaşlara da ayak sayısı ve yaptığı iş anlamında aynı olan MM5309, MM5311, MM5313 ve MM5315 ile karşılaştırıp bağlantılar hakkında bilgi verebilirler. Şimdiden teşekürler.

stlg

Sevgili nazcal
Arkadasım bu entegre sanırım nationalin bir urunu kendi sitesinde bile gorunmuyor bende senin adına bircok yere baktım ama esamesi bile okunmuyor bilmiyorum diger arkadaslar bulabilirlermi kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

abdelkader

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

nazcal

stlg evet bu National üretimi fakat hiç bir yerde datasheet yok.

abdelkader verdiğin datasheet ve MM5314'lü saati zaten bulmuş ve onlara göre denemiştim. MM5318N 5311N ile aynı gibi. Tabi sadece saniye displaylerini bağladığım için pek de emin değilim.

Yardımcı olan herkese teşekür  ederim. Sanırım bu 10 entegre uzun bir süre daha öyle bekleyecek.

diot

mm5318 data sheet i sanırım ECA kataloglarında var. Bu CD yi bulup bakabilirsiniz.

stlg

Sevgili arkadaşlar
ECA katalogu yada cd si olan kimse aranızda yokmu  :lol:
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.