Sensör önerisi bekliyorum:)

Başlatan alabora, 15 Mart 2006, 23:32:25

alabora

Arkadaşlar;

5-6 cm mesafeden cismin ver olup olmadığı algılamasını yapabilen bi sensör arıyorum.

http://www.onurmuh.com.tr/index2.html
sitesinde ürünler/fotoselller/minyatür/W100 serisi modeller var.
Tavsiye edermisiniz ya da başka bi öneriniz varmı?

stlg

Sevgili alabora
Arkadasım ne tur bir cisim algılayacaksın bu işler icin induktif switch (metal 5-10mm) kapasitif switch (her tur cisim 5-10mm) ve en cok uygulama alanı olan optikswitch (hertur cisim 5mm-15m )turleri var , sende optik olarak kendin hazırlayacagın bir sistemle cismini kontrol edebilirsin kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

otm

ultrasonic kapsuller  işine yarayabilir. pll bazlı bir devre geliştirirsen (LM567 ile) oldukça kararlı çalışan bir devre elde etmiş olursun.kapsullerin fiyatı 7 ytl yanılmıyorsam.piyasada bulunuyor.

epolat

Söylediğiniz marka pahalıdır.Cisimden yansımalı bir fotosel arıyorsunuz anladığım kadarıyla ben selet markasını öneririm ucuzdur .10 cm maksimum mesafeli cisimden yansımalı pnp/npn ,no/nc çıkışlı ocv88.. diye devam eden kodlu bir ürünü var bunu bir araştırın.

alabora

e-polat kardeşim dediğin selet markasının türkiyedeki sitesini biliyosan söylebilirmisin...

efe1409

Eğer değişmediğse enson olarak Selva Otomasyona bir araştır.
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

epolat

Selva otomasyon diye bir firma yok .Seva Otomasyon.Yada en iyisi cumartesi günü fuara gidersin kendi gözlerinle görürsün .(Liste Fiyatı 36 €)

stlg

Sevgili alabora
Arkadasım 5-6cm lik bir alandaki cismi algılaman cok kolay neden kendin yapmıyorsun optik sistemi karsılıklı yerleştirip cismi arasından gecir olsun bitsin maliyet 10 ytl kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

efe1409

Arkadaşım kusura bakma doğrusu Seva Otomasyon
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

microcozmoz

Arkadaşım KİTSRUS sitesinde gördüğüm K49 kit numaralı Ultrasonik devre işini görebilir...

Crystal Locked Ultrasonic Movement Detector
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

ilyas

dostum CNY70 işini görebilir bi incele istersen
[email]turkilyas@hotmail.com[/email] [email]turkilyas@gmail.com[/email]

x-tol

cny70 işinizi görebilir fakat karşısıdaki maddenin siyah olmaması gerekir.