Plastik levha kesme aparatı?

Başlatan Analyzer, 28 Mart 2006, 22:18:22

Analyzer

Selam,

Bir zincir çifti arasında gerili plastik levhayı, zincire dik şekilde kesmek istiyorum. Bunu otomatik olarak kesmek istiyorum. Ancak makineci olmadığım için, bir düzenek oluşturamıyorum. Bu konu hakkında deneyimi olan arkadaşlarım varsa yardımlarını rica ederim.

Teşekkürlerimle,

Analyzer

Not : Detaylı çizimi ve anlatımı bu adrese yüklüyorum

Üşeniyorum, öyleyse yarın!

aster

Plastik levhadan kastınız nasıl bir plastik? kalın ince yumuşak ısıya dayanıklı dayanıksız vs ???
plastik yürüyormu? zincir bir bant oluyor herhalde?

biraz daha bilgi  :roll:

Analyzer

Selam,

İlginiz için teşekkür ederim. Plastik levhadan kastım, 0.30~0.40 mm kalınlıkta tabaka film. 120C ısıda yumuşamaya başlıyor. Sıcak bir metal ile delinebiliyor. Bu film, dikenli zincir arasına geriliyor ve zincir ilerledikçe film de ilerliyor.

Teşekkürlerimle,

Analyzer

aster

kesim olurken bu dikenli zincirle birliktemi kesilecek?
aklıma çuval fabrikalarındaki kesim geldi
veya bu ilerleme ne hızda gerçi sorun değil çok hızlıda olabilir gene kesim olur
laminasyon yöntemiylede kesilebilir, istediğiniz ölçüde kesilir
giyotin sistemi de olur

olayı tam olarak anlamadığım için fazla fikir yürütemedim

mesela şu plastik bardak tabak olayı onda da malzeme düz plastik olarak gelir yürüken vakumla şekil alır ve panç yöntemiyle kesilir vs vs..

Analyzer

Merhaba,

Sayın Aster hocam ile yaptığımız görüşme sonucunda, ısı ile kesme konusunda mutabık kaldık. Kendisine buradan ilgisi ve yardımı nedeni ile sonsuz teşekkür ederim,

Analyzer

aYe

Selam,

Gördüğüm bir uygulama şöyle çözmüşler;

Pnömatik bir düzenekle kesilmesi gerektiğinde plakanın üzerine inen ucunda resistans teli bulunan bir aparat yapmalısınız.

Resistans telinin iyi kesmesi için yüksek wattli olması gerekiyor.
Bu durumda tel ömrü(aşırı ısıdan eriyerek kopmaları önlemek) ve enerji tasarrufu için piston teli levhaya indirmeden önce tele enerji vermeli piston kalktıktan sonra teldeki enerjiyi kesmelisiniz.

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

Analyzer

Alıntı yapılan: "tatlisukurnazi"...Bu durumda tel ömrü(aşırı ısıdan eriyerek kopmaları önlemek) ve enerji tasarrufu için piston teli levhaya indirmeden önce tele enerji vermeli piston kalktıktan sonra teldeki enerjiyi kesmelisiniz...

Merhaba,

İlginize teşekkür ederim. Önerinizi dikkate alacağım.

Analyzer