12v ile calısan amfi ....

Başlatan hjl36, 30 Mart 2006, 21:47:09

hjl36

herkese merabalr 12v ile calısan cok da zahmetli olmayan bir araç amfisi yapmak istiyorum  :D  eğer elinizde devre varsa bana verirmisiniz....

conavar

TDA2050, 50 Volta kadar besleme gerilimleri ile tek kaynaktan yada simetrik kaynaktan besleme ile kullanılabilen, 4 ohmluk hoparlöre 50W rms güç verebilen, kısa devre ve termal koruma devreleri içeren komple bir amplikatördür. Bu uygulamada TDA 2050 36Volt tek kaynak besleme gerilimi ile çalıştırılmıştır. Devrede R1,R2,R3 polarma dirençleri, R4 ve R5 kazanç dirençleri, R6 frekans dengeleme direncidir. C1 giriş kuplaj, C7 çıkış kuplaj kondansatörleridir ve giriş ile çıkışı DC gerilimden yalıtırlar.C3 ve C5 besleme gerilimi filtre kondansaqtörleridir. C4 eviren giriş kuplaj kondansatörüdür ve çok düşük frekanslarda çıkışı kesime görürür.

Bu devreyi tavsiye derim..İnanılmaz iyi..Ben kullanıyorum.Lise2 de yapmıştım ve baskı devresini en iyi çizfiğim için havya kazanmıştım :P
TDA1554 özellikle oto teypleri için hazırlanmış ve 12V besleme gerilimi ile 4 ohmluk hoparlöre 20W güç verebilen bir entegredir. Şekilde TDA1554 ile yapılmış 2X20W amplifikatör devresi görülmektedir. Çok az dış elemanla kolayca yapılabilecek bir devredir. Bu özelliği ile bilgisayar hoparlörleri içinde uygundur. Entegre uygun büyüklükte bir soğutucuya monte edilmelidir.

kolay gelsin ;)
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

hjl36

sayin canavar verdiğin devre için cok tşk ederim en gec 1 hafta içinde devreyi tamamlayıp resimini buraya koyacam ufak bişey takıldı kafama bu amfiye bufer bağlanırmı bunuda cevaplarsan sevinirim... :lol:

conavar

ben 2 tane 20 CM bass bağlamıştım..ama baslarım cok kalıte değildi...8 ohmluk 2 tane 100`lük bası kaldırması lazım...sesi fazla açamayacaksın tabi ;)
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

hjl36

canavar arkdasım ilgilendiğin için tşk ederim eline emeğine sağlık  :D

digicem

arkdaslar bu entegre cok kaliteli ses verio.ilk amfi devremi bu entegreyi kullanarak yapmistim.baslar cok iyi.hatta  bu amfiden en az 5 tane satmisimdir.2 tane 4 ohm 20 cm wofer bagladim cok deli bas veriodu .sahsen ben memnunum hala kullaniorum.yapacaklarin  dikkatine:devre siddetle tavsiye edilir  ona gore@!!!!!!